Інтерфакс-Україна
14:23 28.10.2020

Кулеба не бачить доцільності змінювати "нормандський формат"

2 хв читати
Кулеба не бачить доцільності змінювати "нормандський формат"

Наразі немає доцільності змінювати переговорний "нормандський формат" (Україна, Німеччина, Франція, РФ), оскільки він функціонує, але це не означає, що Україна не залучає інших гравців для того, щоб сприяти цим домовленостям, вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Якщо когось формально немає у складі "нормандського формату", це не означає, що він не бере участь у цьому процесі в тій чи іншій важливій формі, це стосується ЄС, США. Я не бачу зараз доцільності змінювати "нормандський формат", тому що він функціонує. Важко, він ніколи не функціонував легко та бадьоро, але він є, і в цьому колі потрібно домовлятися. Але це не означає, що ми не залучаємо інших гравців для того, щоб сприяти цим домовленостям", - сказав Кулеба в інтерв'ю агентству "Інтерфакс- Україна".

Він також наголосив, що все позитивне, що було досягнуто в процесі мирного врегулювання, зокрема припинення вогню, повернення наших ув'язнених, повернення кораблів, - все було досягнуто в "нормандському форматі".

За його словами, запитання опитування президента про Будапештський меморандум було спрямоване на те, щоб вивести на новий рівень дуже предметну розмову про гарантії безпеки для України. "Це запитання не стільки спрямоване на те, щоб відродити Будапештський меморандум із попелу історії, скільки на те, щоб вивести на новий рівень дуже предметну розмову про гарантії безпеки для України: як вони мають бути надані, які інструменти нам потрібні. Я в саме такому ключі закликав би дивитися на це запитання", - пояснив глава МЗС.

Міністр зауважив, що найкращою гарантією безпеки України є членство в НАТО, але шлях до нього ще займе певний час. "Тому ми, безумовно, маємо йти шляхом євроатлантичної інтеграції та зміцнювати наші Збройні сили, але паралельно ми маємо вибудовувати союзи та альянси, які робитимуть нас сильнішими", - сказав він.

"Наприклад, коли президент України їде у Велику Британію та домовляється про додаткові ресурси на зміцнення українського флоту - це теж внесок у нашу гарантію безпеки. Коли президент їде в Туреччину і домовляється з президентом Туреччини про розвиток військово-технічного співробітництва, виробництво безпілотних ударних апаратів, співробітництво в чорноморському басейні, це теж створення гарантій нашої безпеки. Не треба дивитися на це лінійно: сіли, підписали документ і маємо гарантії. Реальні гарантії - це коли в тебе є міцні збройні сили, стійке суспільство і потужні союзники", - резюмував Кулеба.


Повний текст інтерв'ю з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС до серпня не запроваджуватиме мит проти США - фон дер Ляєн

ЄС скликає екстрену зустріч у відповідь на тарифний удар Трампа, лідери вимагають жорстких заходів

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА