Інтерфакс-Україна
15:27 17.04.2023

Кулеба провів у Багдаді переговори з іракським колегою, запросив його відвідати Україну

2 хв читати
Кулеба провів у Багдаді переговори з іракським колегою, запросив його відвідати Україну

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прибув із візитом до Багдада, де провів переговори з віцепрем'єр-міністром, міністром закордонних справ Іраку Фуадом Хусейном.

Як повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України, це перший візит глави МЗС України до Іраку з 2012 року.

"Україну та Ірак об’єднує багаторічна історія дружби та взаємної поваги. Свого часу українські військовослужбовці допомагали нормалізувати ситуацію на іракській території. Нині уряд Іраку підтримує суверенітет і територіальну цілісність України на тлі повномасштабного вторгнення Росії. Телефонна розмова лідерів наших держав минулого тижня надала суттєвого поштовху активізації двостороннього політичного діалогу", - зазначив Кулеба.

Він наголосив, що прибув до Багдада, щоб "відкрити двері для нових можливостей у двосторонніх відносинах України та Іраку, наповнити наші взаємини новим практичним змістом".

У Багдаді Кулеба запросив Фуада Хусейна відвідати Україну.

Міністр розповів іракському колезі про зусилля українських Сил оборони з відбиття російської агресії та звільнення окупованих територій, а також приділив особливу увагу Формулі миру президента Володимира Зеленського. Глави МЗС окремо обговорили питання експорту українських зернових.

Крім того, міністри домовилися провести найближчим часом консультації на рівні низки міністерств України та Іраку, щоб активізувати співробітництво у сферах торгівлі, освіти та цифровізації.

Співрозмовники також домовилися про проведення політичних консультацій міністерств закордонних справ, а також п’ятого засідання міжурядової комісії з питань торговельного, економічного, наукового та технічного співробітництва. Попереднє засідання комісії відбулося в 2012 році.

Візит Кулеби відбувається в контексті реалізації домовленостей, досягнутих під час телефонної розмови президента України Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Іраку Мухаммада Шіа Ас-Судані 10 квітня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Волц про окуповані території України: Ми повинні запитати себе, чи це в наших національних інтересах

Прем'єр-міністр Індії: Нинішня ситуація надає можливість для змістовних і продуктивних переговорів між Україною і Росією

Стармер оприлюднив плани введення в Україну західних миротворців чисельністю понад 10 тис військовослужбовців – ЗМІ

Білий дім припинив фінансування "Радіо Свобода"

Нав'язувати Україні відмову від євроатлантичного курсу ніхто не має права - Чернєв

Угорська нація очікує від ЄС об'єднання, але без України, – Орбан

Партія "Європейська солідарність" заявляє про скасування раніше підписаного відрядження Порошенка до Брюсселя

ЗАЕС є проблемою як для російської, так і для української сторони – Зеленський

Питання територій після припинення вогню дасть можливість закінчити війну, але Україна не визнає окуповані райони російськими – Зеленський

Трамп поговорив з Путіним, заявляє про тисячі українських військових в російському оточенні, яким попросив зберегти життя

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА