Інтерфакс-Україна
14:58 31.07.2024

Збільшення загальних світових військових витрат у 2023 р. майже на 7% стало найбільшим зростанням з 2009 р. - SIPRI

2 хв читати
Збільшення загальних світових військових витрат у 2023 р. майже на 7% стало найбільшим зростанням з 2009 р. - SIPRI

У 2023 році військові світові витрати наблизилися до $2,3 трлн, водночас збільшення загальних військових витрат майже на 7% стало найбільшим зростанням із 2009 р., випливає з даних Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI).

"Що стосується світових витрат: у 2023 році вони зростали дев'ятий рік поспіль і наближаються до 2,3 трлн доларів. Збільшення загальних світових витрат майже на 7% стало найбільшим зростанням починаючи з 2009 року. У результаті цього... частка військових витрат у світовому ВВП збільшилася до 2,3%", - сказав директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський на презентації українського видання "Щорічник SIPRI 2023: Озброєння, роззброєння та міжнародна безпека" у пресцентрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна".

За даними SIPRI, у 2023 р. уряди в середньому виділяли до 7% на армію або 306 доларів на людину.

За кількістю військових витрат у світі лідирують США ($916 млрд), що більше ніж утричі перевищили витрати Китаю, який на другому місці.

Також у 2023 р. 39 із 42-х країн Європи збільшили свої витрати у зв'язку зі збільшенням військових видатків України на 51% і РФ на 24%. Крім цього, 10 із 28 європейських членів НАТО перевищили орієнтир витрат на 2% ВВП.

"Щорічник SIPRI: Озброєння, роззброєння та міжнародна безпека" готує Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру (SIPRI). Його видають із 1969 року з метою ознайомлення фахівців і громадськості з подіями, явищами й тенденціями у сфері міжнародної безпеки, насамперед у її військово-політичних і військово-економічних аспектах.

"Щорічник SIPRI" (українською мовою) з 2000 р. розповсюджує Центр Разумкова серед урядових і парламентських структур, центральних органів влади, провідних вишів, публічних бібліотек обсягом приблизно 1000 примірників щорічно. Щорічник видають за фінансової підтримки уряду Швейцарії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Створення спецтрибуналу необхідне через прогалини у міжнародному правосудді, але воно стане символом епохи – аналітична доповідь

Замість спростування окремих елементів пропаганди треба створювати цілісну картину світу, де ворожі наративи втрачають сенс – дискусія про інформоборону

Авіакомпанія "Українські вертольоти" заявляє про чергову безпідставну інформатаку на компанію

В Україні є великі шанси на формування нової партії євроскептиків після війни - політолог

В України неможливий "грузинський сценарій" після виборів - аналітик

Позитивне ставлення до РФ засвідчують 3% українців, 10% вважають російський "мирний план" прийнятним – дослідження

Help оголосила про старт реєстрацій на фінансування гуманітарних проєктів "Німецька підтримка українським громадам"

Лише 2,2% українців перестали вживати електронні сигарети після заборони – соцопитування

Українці починають курити в середньому в 19,8 років – соцопитування

Польща після виборів: політичний розкол, економічна реакція та перспективи України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА