Інтерфакс-Україна
13:56 16.10.2024

Українці незадоволені ефективністю боротьби влади із корупцією та злочинністю – соцопитування

2 хв читати
Українці незадоволені ефективністю боротьби влади із корупцією та злочинністю – соцопитування

Влада в Україні погано справляється з економікою, соцзабезпеченням, правосуддям, боротьбою з корупцією та злочинністю в країні, але добре – з енергозабезпеченням, освітою та дипломатією, вважають українці.

Як свідчать результати соцопитування, проведеного Центром Разумкова 20-26 вересня та представленого в агентстві "Інтерфакс-Україна" у середу, частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, після досягнення найвищих показників у лютому-березні 2023 року знизилася і наразі становить 33%, тоді як протилежної думки дотримуються 47% опитаних.

На думку громадян, краще влада справляється із вирішенням проблем у таких сферах: енергозабезпечення (55% опитаних так вважають, 39,5% протилежної думки), освіта (50% та 38% відповідно), зовнішня політика (відповідно 50% та 38%) .

У питаннях оборони країни та охорони здоров'я позитивні та негативні оцінки висловлюються однаково часто (по 47% опитаних).

Найчастіше негативно оцінюється ефективність діяльності влади у таких сферах: боротьба з корупцією (82% опитаних оцінюють її негативно, 12% позитивно), економіка (69% та 24% відповідно), правосуддя (69% та 16%), боротьба зі злочинністю (66% та 23%), відновлення країни (56% та 27%), соціальний захист та пенсійне забезпечення (54% та 38% відповідно).

30% українців вірять, що Україна здатна подолати наявні проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років, 46% вважають, що Україна зможе подолати проблеми у більш віддаленій перспективі, 11% – що Україна не здатна подолати наявні проблеми. Водночас наголошується, що найбільш оптимістично українці оцінювали перспективи подолання проблем і труднощів наприкінці 2022 – на початку 2023 року, а перед початком повномасштабної війни у ​​грудні 2021 року оцінки були значно песимістичнішими.

Опитування проводилося соціологічною службою Центру Разумкова в рамках Програми сприяння громадській активності "Приєднуйся!", що фінансується Агентством США із міжнародного розвитку (USAID) та Pact в Україні. Опитування проводилося методом face-to-face на всіх, підконтрольних уряду регіонах, методом стратифікованої багатоступінчастої вибірки із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки і квотного методу відбору респондентів на заключному етапі. Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року за віком, статтю, типом поселення.

Загалом було опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Правники презентували Diplomatic Legal Hub — платформу правової підтримки для дипломатів, іноземних громадян та бізнесу

Урядовий законопроєкт 13683 обмежить доступ українців до репродуктивних технологій - експерти

Війна ускладнила взаємодію підприємств та закладів освіти у підготовці кадрів, ФРП реалізує проєкт вирішення проблеми

Оцінка українцями стану вітчизняної освіти поліпшилася у 2026 - соцопитування

Фільм "Діти у вогні" про українських дітей війни, яких вже зібрав 5 нагород, вперше покажуть в Україні

Дружина адвоката Глоби просить керівництво правоохоронних органів втрутитися в її конфлікт з колишнім чоловіком

Експерти з супроводу інвестицій та адвокати об’єдналися в Національну асоціацію лобістів України для просування інвестицій та захисту інтересів бізнесу

Спрощений порядок приєднання електроустановок до мереж необхідно продовжити на 2026р – дослідження АММУ

Українці найбільш позитивно сприймають країни ЄС та Британію, негативно – Китай та Угорщину – дослідження Active Group та Experts Club

Пацієнтські організації просять розблокувати ресурси для закупівлі інноваційних ліків для пацієнтів з орфанними захворюваннями

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА