Майже 60% ромів стикалися з проблемами доступу до шкільної освіти - дослідження
59% ромів стикалися з проблемами доступу до шкільної освіти через відсутність технічних засобів для дистанційного навчання, свідчать результати дослідження Молодіжної агенції з адвокації ромської культури "АРКА".
Згідно з результатами дослідження, яке було презентоване у вівторок на пресконференції в пресцентрі агентства "Інтерфакс-Україна", 47% ромських родин були змушені переселитися через війну, а більшість із них не мають належного доступу до державних послуг, зокрема до освіти, що ускладнює адаптацію до нових умов.
"Освіта є одним із ключових питань інтеграції та включення ромської молоді й ромського суспільства в процеси, які відбуваються в нас у державі. Але не завжди питання освіти, точніше - проблеми, які з цим пов'язані, вирішуються дуже легко", - сказав на пресконференції виконавчий директор Молодіжної агенції з адвокації ромської культури "АРКА" Володимир Яковенко.
За його словами, дослідження свідчить, що освіта має бути доступною та адаптивною.
Також у дослідженні зазначається, що 59% ромів стикалися з проблемами доступу до шкільної освіти через відсутність технічних засобів для дистанційного навчання, і майже 90% ромських дітей не мають можливості повноцінно навчатися онлайн.
Крім того, дослідження показало, що серед ромських студентів і молоді 43% відчули дискримінацію під час навчання, включно з випадками булінгу та нерівного ставлення.
"Важливо, що навіть у разі бажання продовжувати навчання випускникам часто не вистачає рівня знань, отриманих у школі, для успішного складання ЗНО/НМТ", - ідеться в дослідженні.
Також трапляються певні складнощі з розумінням процедури вступу та подання документів.
"Ромські діти та сім'ї прагнуть здобувати освіту, зокрема й вищу. До вирішення питання здобуття освіти ромами варто підходити комплексно: розв'язувати економічні проблеми та соціально-побутові", - наголосив Яковенко.