15:09 12.11.2009

Кожен другий українець вважає дуже низькою загрозу розколу України – опитування

2 хв читати

Київ. 12 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Кожен другий українець вважає дуже низькою загрозу розколу України. Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного агентством "Українська проектна система".

Опитування проводилося телефонним способом з 4 по 10 листопада 2009 року, кількість респондентів – 1200 жителів різних міст і регіонів України від 18 років.

Відповідаючи на запитання "Як ви оцінюєте імовірність розколу України на західну і східну, де частина України може увійти до складу навколишніх держав?", 46,1% відповіли – дуже низька імовірність, 13,5% - нижче середньої, 20,5% - середня. Ще 3,8% сказали, що така імовірність вище за середній рівень і 4,5% - висока.

Як повідомила на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" керівник соціологічних проектів агентства "Українська проектна система" Олена Коваленко, в електоральних групах кандидатів у президенти України результати розподілилися таким чином: високу імовірність розколу бачать прихильники вкрай правих і вкрай лівих кандидатів. Зокрема, йдеться про лідера Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олега Тягнибока і лідера Комуністичної партії Петра Симоненка.

Низька імовірність розколу – у прихильників спікера парламенту Володимира Литвина і нинішнього президента Віктора Ющенка.

На думку політичного аналітика Інституту євроатлантичної інтеграції Володимира Горбача, деякі політики роблять ставку на тему розколу країни, проте на сьогодні це не дає певних результатів. Свідченням цього, за словами експерта, є те, що майже 60% респондентів вважають імовірність загрози розколу дуже низькою або нижчою за середню. "Нічого катастрофічного ця кампанія для України як цілісної держави не принесе", - резюмував В.Горбач.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Німецька MC-Bauchemie має намір інвестувати EUR 1,5 млн у розширення виробництва сухих будівельних сумішей

Понад 85% українців виступають за визнання нелегітимності правління Путіна й розрив усіх відносин із РФ, крім гуманітарних, - соцопитування

Українці найкраще ставляться до Канади, Латвії та Великої Британії, ставлення до Польщі та США суттєво погіршилося - соцопитування

Відправлення в Україну підрозділів країн-союзниць підтримують 3/4 українців - соцопитування

Із зовнішніх процесів на Україну найгірше впливають проблеми у відносинах із Польщею, ситуація у США та політика уряду Угорщини - соцопитування

ТОВ "ЖК "Воздвиженка" попросило владу втрутитися в ситуацію з АРМА щодо заміни управителя заарештованими активами

Асоціації виробників будматеріалів працюють над відповідністю своєї продукції для оборони стандартам НАТО - президент ВСВБ

Україні необхідні стандарти з переробки будівельних відходів руйнувань - президент ВСВБ

Споживання цементу в Україні 2023 року зросло на 17% - асоціація "Укрцемент"

Мережа лабораторій "Ескулаб" виконує свої зобов'язання, але конфлікт між власниками зриває плани розвитку компанії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА