15:09 12.11.2009

Кожен другий українець вважає дуже низькою загрозу розколу України – опитування

2 хв читати

Київ. 12 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Кожен другий українець вважає дуже низькою загрозу розколу України. Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного агентством "Українська проектна система".

Опитування проводилося телефонним способом з 4 по 10 листопада 2009 року, кількість респондентів – 1200 жителів різних міст і регіонів України від 18 років.

Відповідаючи на запитання "Як ви оцінюєте імовірність розколу України на західну і східну, де частина України може увійти до складу навколишніх держав?", 46,1% відповіли – дуже низька імовірність, 13,5% - нижче середньої, 20,5% - середня. Ще 3,8% сказали, що така імовірність вище за середній рівень і 4,5% - висока.

Як повідомила на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" керівник соціологічних проектів агентства "Українська проектна система" Олена Коваленко, в електоральних групах кандидатів у президенти України результати розподілилися таким чином: високу імовірність розколу бачать прихильники вкрай правих і вкрай лівих кандидатів. Зокрема, йдеться про лідера Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олега Тягнибока і лідера Комуністичної партії Петра Симоненка.

Низька імовірність розколу – у прихильників спікера парламенту Володимира Литвина і нинішнього президента Віктора Ющенка.

На думку політичного аналітика Інституту євроатлантичної інтеграції Володимира Горбача, деякі політики роблять ставку на тему розколу країни, проте на сьогодні це не дає певних результатів. Свідченням цього, за словами експерта, є те, що майже 60% респондентів вважають імовірність загрози розколу дуже низькою або нижчою за середню. "Нічого катастрофічного ця кампанія для України як цілісної держави не принесе", - резюмував В.Горбач.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Справа про побиття до смерті літньої жінки сином екскерівника Рівненської АЕС має бути доведена до кінця у найкоротший термін - адвокат Олександр Василенко

Більшість медспеціалістів, які виїхали за кордон, повернулася і продовжує роботу – експерти

Асоціації виробників закликають запровадити мораторій на підвищення тарифів на залізничні вантажоперевезення

У Києві презентували книжку "Поезія без укриття" з віршами, написаними в перший місяць повномасштабного вторгнення РФ

Диджитал-інструмент "Карта руйнувань" оприлюднив дані 1500 постраждалих через війну об'єктів в Україні

"Реєстр руйнувань" буде запущено в червні – заступник міністра інфраструктури

Травми репродуктивної системи становлять до 5-6% поранень військовослужбовців - експерти

Собівартість будівництва житла за проєктом "Байден" становитиме $750/кв. м – Академія будівництва України

Блокування на розрахункових рахунках Мегабанку близько 0,5 млрд грн коштів "Укренергомашин" може зірвати модернізацію ДніпроГЕС - Суботін

Надходження на коррахунок Мегабанку з початку війни становлять 1,2 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА