Кожен другий українець вважає дуже низькою загрозу розколу України – опитування
Київ. 12 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Кожен другий українець вважає дуже низькою загрозу розколу України. Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного агентством "Українська проектна система".
Опитування проводилося телефонним способом з 4 по 10 листопада 2009 року, кількість респондентів – 1200 жителів різних міст і регіонів України від 18 років.
Відповідаючи на запитання "Як ви оцінюєте імовірність розколу України на західну і східну, де частина України може увійти до складу навколишніх держав?", 46,1% відповіли – дуже низька імовірність, 13,5% - нижче середньої, 20,5% - середня. Ще 3,8% сказали, що така імовірність вище за середній рівень і 4,5% - висока.
Як повідомила на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" керівник соціологічних проектів агентства "Українська проектна система" Олена Коваленко, в електоральних групах кандидатів у президенти України результати розподілилися таким чином: високу імовірність розколу бачать прихильники вкрай правих і вкрай лівих кандидатів. Зокрема, йдеться про лідера Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олега Тягнибока і лідера Комуністичної партії Петра Симоненка.
Низька імовірність розколу – у прихильників спікера парламенту Володимира Литвина і нинішнього президента Віктора Ющенка.
На думку політичного аналітика Інституту євроатлантичної інтеграції Володимира Горбача, деякі політики роблять ставку на тему розколу країни, проте на сьогодні це не дає певних результатів. Свідченням цього, за словами експерта, є те, що майже 60% респондентів вважають імовірність загрози розколу дуже низькою або нижчою за середню. "Нічого катастрофічного ця кампанія для України як цілісної держави не принесе", - резюмував В.Горбач.