Інтерфакс-Україна
11:56 22.04.2015

20-й патріотичний фестиваль "Холодний Яр" відбудеться в Чигирині 25-26 квітня

2 хв читати

Київ. 22 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - У рамках ювілейного вшановування борців за волю України, що проходитиме 25 і 26 квітня в Чигирині та в Холодному Яру (Черкаська область), вперше відбудеться парад українських воїнів, які беруть участь в антитерористичній операції на Донбасі, повідомив голова історичного клубу "Холодний Яр" Роман Коваль.

"Найбільшою подією нашого свята буде те, що сотні, тисячі сучасних героїв України, які воюють в АТО, зберуться в Чигирині", - сказав Р.Коваль на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у середу.

За його словами, в рамках святкувань голова Української православної церкви (Київський патріархат) Філарет освятить бойові знамена і зброю, а також благословить воїнів, що вирушають у зону АТО.

За прогнозом Р.Коваля, в нинішніх святкуваннях у Холодному Яру та Чигирині візьмуть участь близько 10 тис осіб.

У свою чергу заступник голови ВО "Свобода", народний депутат Юрій Сиротюк нагадав, що їхня політична сила протягом багатьох років є співорганізатором святкування в Холодному Яру. "Для нас ця подія важлива, оскільки є головною світоглядною подією року", - наголосив він.

Народний депутат зазначив, що в параді візьмуть участь близько 800 "свободівців" із різних добровольчих загонів.

Представник добровольчого українського корпусу "Правий сектор" Дмитро Савченко відзначив спадкоємність фестивалю в Холодному Яру. "Дух боротьби Холодного Яру мігрує крізь час, через покоління і території. Цього року там відбудеться містичне єднання духу поколінь - гайдамаків із Коліївщини, героїв Холодного Яру та сучасних героїв", - зазначив він.

У свою чергу народний депутат Олег Петренко повідомив, що просто зі святкувань у Холодному Яру черговий підрозділ полку "Азов" вирушить у зону АТО.

Фестиваль відбудеться 25 квітня в Чигирині, там пройде парад учасників АТО, освячення бойових прапорів і зброї, а також мистецький фестиваль козацької слави "Холодний Яр-2015". Другий день святкувань відкриється панахидою на могили головного отамана Холодного Яру Василя Чучупаки та його козаків і завершиться фестивалем патріотичної пісні та поминальним обідом.

ОСТАННЄ

Національна асоціація лобістів України закликає голову НАЗК Віктора Павлущика припинити тиск на незалежність професії лобістів

Національна асоціація лобістів України впроваджує інститут антикорупційного уповноваженого

Українське громадянське суспільство долучається до Декларації про захист гуманітарного персоналу

Мінімальні стандарти безпеки гуманітарних працівників потребують доопрацювання – Альянс УКР ОГС

МЗС запрошує юристів гуманітарних ГО долучитися до напрацювання Платформи з прогресивного розвитку МГП – радниця МЗС

В Україні треба відновити кабінети діабетичної стопи – експерт

Війна може сприяти зростанню захворюваності на діабет в Україні на 25% – експерти

Українці більше підтримують особисту свободу, ніж колективізм - дослідження Міжнародного інституту свободи

Київська агломерація потребує "сталого діалогу" між столицею та прилеглими громадами — учасники дискусії

Промисловці закликали не підвищувати тарифи на вантажні перевезення і е/е через ризик падіння виробництва та зупинки підприємств

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА