16:46 21.01.2016

Організатори акції пам'яті Маркелова і Бабурової в Києві звинувачують Громадянський корпус "Азов" і російських нацистів у нападі, їх опоненти це спростовують

2 хв читати

Київ. 21 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Організатори акції пам'яті російських опозиціонерів Станіслава Маркелова і Анастасії Бабурової звинувачують організацію Громадянський корпус "Азов" і російських неонацистів у нападі на її учасників, їх опоненти спростовують цю інформацію.

"В Україні досі ці акції проходили без проблем, але в цьому році учасники акції зазнали атаки близько 50 молодих людей. До цього часу в Україні не було представників російських нацистів, які вважають C. Маркелова і А. Бабурову своїми особистими ворогами. Тут, у Києві, біля кінотеатру "Жовтень", вони кричали ... нацистські гасла", - сказав правозахисник, директор "Інституту Республіка" Володимир Чемерис на прес-конференції в четвер в агентстві "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що оскільки батальйон "Азов" (який наразі вже є полком - ІФ) є формуванням МВС України, було направлено звернення до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з питаннями про те, чи є учасники нападу на акцію пам'яті С. Маркелова і А. Бабурової біля кінотеатру "Жовтень", в першу чергу громадянин Російської Федерації Роман Железнов і громадянин України Сергій Філімонов, співробітниками "Азова", і чи мають вони право на носіння зброї.

Присутній на прес-конференції С. Філімонов в свою чергу заявив, що він і його однодумці прийшли на акцію "для діалогу і дискусії".

"Ми прийшли туди не проти вбитих правозахисників і журналістів. Ми виступали проти того, щоб проводилися акції, спрямовані проти добровольців", - сказав він.

За його словами, акцію пам'яті С. Маркелова і А. Бабурової все ж таки провели 12 людей, яким ніхто не заважав, і вони навіть пройшли центром Києва.

С. Філімонов також звинуватив В. Чемериса в тому, що він захищає людей, які сповідують сепаратистські погляди, виступає проти декомунізації в Україні, чим порушує чинне законодавство.

Представник Громадянського корпусу "Азов" Назар Кравченко розповів журналістам, що націоналісти були змушені прийти на акцію 19 січня, оскільки в анонсі було зазначено, що учасники акції виступають проти "гомофобів із "Правого сектора" і нацистів з "Азова". "Ми прийшли поспілкуватися про те, чим є нацизм? Що це за клеймо", - зазначив він.

Н.Кравченко також заявив, що представники Громадянського корпусу "Азов" не застосовували насильства до учасників акції.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Інститут Яременка та "Соціальний моніторинг" анонсують проведення ролінгових досліджень електоральних уподобань українців щотижня

Антирейтинг "БПП" наближається до 50% - опитування

Зеленському довіряють майже 60% українців, Порошенку - 15% - опитування

До ВР можуть пройти партії "Слуга народу", "Опозиційна платформа - За життя", БПП "Солідарність" і "Батьківщина" - опитування

Українці підтримують Епіфанія на чолі ПЦУ – опитування КМІС

Українські підлітки залежать від соцмереж, схильні нехтувати своїм здоров'ям і перебувати в нервозності - опитування

Незалежну ПЦУ та Томос підтримують представники всіх конфесій в Україні – КМІС

ПЦУ є найбільшою церквою в Україні – опитування

Понад половина українців позитивно ставляться до створення ПЦУ та надання їй томосу - опитування КМІС

Правозахисники надали звіт про переслідування активістів у Криму, звернулися до міжнародної спільноти та прокурора МКС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА