18:40 25.04.2016

Депутати та природоохоронні організації пропонують заборонити вирубування пралісів у Карпатах, за порушення вимагають штраф

2 хв читати

Київ. 25 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Народні депутати України та громадські природоохоронні організації підготували та зареєстрували законопроект щодо охорони пралісів Карпат.

"Проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів відповідно до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат було зареєстровано у Верховній Раді України 20 квітня. Під документом підписалися 13 народних депутатів", - повідомив представник Всесвітнього фонду природи в Україні Роман Волосянчук на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

"Я дуже сподіваюся, що Верховна Рада оперативно обробить цей проект. Кожна година затримки - це гектар вирубки лісу", - зазначив один з авторів законопроекту, народний депутат (фракція "Батьківщина") Ігор Луценко.

Законопроект пропонує визначення терміну "праліс" ("первісний ліс"), а також забороняє вирубування такого лісу, зокрема санітарно-оздоровче. За порушення норм закону передбачено штрафи - від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів.

За словами керівника природоохоронного проекту "Збереження Карпатських пралісів" Ольги Яремченко, ліси в Карпатах знищені на 80%.

"Якщо ми не зуміємо зберегти їх зараз, то за п’ять-шість років ми безповоротно їх втратимо", - прогнозує вона.

За даними Р.Волосянчука, в українських Карпатах - майже 48 тис. га пралісів, ще 35 тис. га ділянок підлягають перевірці як потенційні праліси. Близько 30 тис. га таких лісів - у межах природно-заповідних об'єктів й охороняються законом.

Законопроект (№4480) підготували громадські природоохоронні організації - Київський еколого-культурний центр, Українське товариство охорони птахів та Всесвітній фонд природи (WWF) в Україні за участю Міністерства екології та природних ресурсів України.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Результат місцевих виборів в Україні вплине на долю Кабміну і конституційного законопроекту щодо децентралізації - думка

Пандемія COVID-19 може вплинути на зниження явки на місцевих виборах і стати технологією зриву виборів на деяких виборчих дільницях - експерти

Експерти застерігають від маніпуляцій соціологією напередодні місцевих виборів в Україні

Галузь ВДЕ розраховує на виграш справи в КС про визнання неконституційними "зелених" тарифів

Нардеп Деркач знову стверджує про зовнішнє управління Україною з боку США і про пов'язану з цим корупцію

Труханов лідирує у виборчих перегонах за крісло мера Одеси - соцопитування КМІС

Адвокати Порошенка очікують активізації розслідування справ щодо "Ленінської кузні" та "Прямого" каналу

Технологія "виборчого туризму" може спотворити результати виборів в окремих громадах - голова КВУ Кошель

Виборчу адресу змінили 1,6% українців із тих, хто міг би це зробити - КВУ

Через помилки у Виборчому кодексі агіткампанія для більшості кандидатів перебуває в умовах зриву - КВУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА