20:45 06.04.2017

Експерти зазначають, що уряд Гройсмана має ретельніше прораховувати та продумувати рішення, які ухвалює

4 хв читати

Київ. 6 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Деякі українські економічні експерти вважають, що уряд Володимира Гройсмана має ретельніше підходити до статистичних даних, не маніпулювати ними і прораховувати всі рішення, які ухвалює.

"Будь-який Кабінет Міністрів має надавати щодо своїх ініціатив економічні розрахунки. На жаль, щодо більшості ініціатив я не бачив ніяких розрахунків, вони нам не потрапляють на очі вже більше ніж рік", - сказав на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Як позитив він відзначив велику активність уряду В.Гройсмана у створенні зон вільної торгівлі з іншими країнами. "Нині з боку України вже фактично все зроблено для створення ЗВТ із Канадою, в перманентному стані перебуває аналогічна ЗВТ із Туреччиною. Крім того, є намір створити повноцінну зону вільної торгівлі на базі ГУАМ, яка фактично має покривати зону Східноєвропейського партнерства", - зазначив експерт.

При цьому він звернув увагу, що ЗВТ із Молдовою в України є, але реальної торгівлі мало. "Молдова зуміла захистити свої інтереси і з травня минулого року не купує в України м'ясо та молочні продукти, і експорт цих продуктів з України досі не розблоковано", - пояснив він.

О.Дорошенко зазначив, що підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн із погляду макроекономіки мало привести до сплеску купівельної спроможності українців, але відбувся лише сплеск цін виробників, які їх підняли в очікуванні того, що почнуть більше купувати. "Ця "мінімалка" в одних додалася, а в інших віднялася. Сума грошей, яка є на руках у населення, не змінилася, вона, можливо, лише перейшла з "конвертів" у "білішу форму", - наголосив він.

Експерт зазначив, що систему координат у державі, як і раніше, встановлюють олігархи.

На його думку, уряд також нічого не зробив у питанні захисту прав споживачів. Наприклад, на ринку міцного алкоголю до 80% - контрафактна продукція. "А що більші будуть акцизи, то більше ринку буде в тіні, зросте кількість так званих наливайок", - сказав він.

Оглядач у "Радио Вести", економіст Андрій Блінов вважає, що Україна нині обрала стратегію виживання, переважають негативні споживчі настрої серед громадян.

Він зазначив, що головна проблема полягає в точках росту. "Минулого року абсолютно ніяк не зросло кредитування. Банки спрямовують кошти сьогодні на ринок депозитних сертифікатів і ринок державних облігацій. Це два основні інструменти, на яких сьогодні заробляють банки, і це перекидання грошей усередині банківської системи", - зазначив експерт.

А.Блінов наголосив, що понад $2 млрд прямих іноземних інвестицій - переважно банківські інвестиції, причому в основному в російські банки, і їх вводили через конвертацію кредитних ліній.

Він звернув увагу, що ВВП України скоротився за три роки з $180 до $90 млрд і становить менше ніж $2 тис. на одну людину, що є показником для країн Африки, а не Європи.

Експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко критикує уряд за "абсолютно неадекватний" підхід до статистичних даних, збереження та підвищення рівня корупції, "фактичне знищення" внутрішнього ринку та споживчого попиту і спроби вирішити економічні проблеми країни за рахунок нових запозичень і підготовки до розпродажу землі.

"Уже протягом року статистичні дані, які виходять із надр Держстату та інших державних інститутів, неможливо перевірити. Вони між собою не пов'язані, і щодо тих самих позицій можна отримати різні дані, наприклад, від Держстату, Мінфіну, Держказначейства", - пояснив він.

Ю.Гаврилечко вказав на маніпуляції, наприклад, у питанні одержання субсидій. "Якщо ми беремо середній розмір субсидії за один місяць, множимо на кількість тих, хто вперше звернувся по субсидії за кілька місяців й отримуємо обсяг державних видатків за рік за цією статтею. Куди при цьому поділися ще кілька мільйонів оформлювачів субсидій - незрозуміло", - наголосив він.

Керівник ЦНМ "Досвід", доктор економічних наук Наталія Семенченко вбачає проблему в тому, що за обраного курсу на євроінтеграцію Україна часто непродумано приймає ті чи ті правила гри, не прорахувавши наслідків і не встигаючи аналізувати документи, які ухвалюють, розраховувати та прораховувати, зокрема, через брак кадрів.

"Україна добровільно зайняла місце об'єкта, а не суб'єкта переговорів, і в цій ситуації колосального зовнішнього тиску необхідно вирівнювати те, що є на сьогодні, і виходить на якісь точки розвитку", - сказала вона.

На її думку, нинішня ситуація провадить до подальшої деіндустріалізації країни. "Дуже не хочеться піти латиноамериканським шляхом і стати постачальником сировини для розвиненіших економік", - зазначила Н.Семенченко.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Захист Насірова просить президента вжити заходів для забезпечення права на адвокатську таємницю

За останні 10 років з України було незаконно вивезено близько 0,5 млн диких співочих птахів - Борейко

Україні потрібно вивчити терапевтичні властивості канабіноїдів - думка

Лідерами довіри жителів Харківської області є Світлична і партія "Опозиційний блок" - опитування

Глава НПГУ Волинець заявляє про стеження за ним і активом профспілки з боку СБУ

Заборгованість із виплати зарплати на державних шахтах становить понад 740 млн грн - Волинець

Гірники шахти "Нововолинська №9" знову припинили роботу через невиплату зарплати - Волинець

Політологи вбачають головну інтригу майбутньої президентської кампанії в тому, хто вийде в другий тур

Жодного підручника з програми 2018 року ще не надруковано - президент Української асоціації видавців

Україна не є безпечною для біженців - правозахисники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА