15:25 27.04.2017

У Києві у вересні відбудеться Конопляний марш

Київ. 27 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - У Києві у вересні відновлять проведення Конопляного маршу ( "Марш Свободи"), учасники якого виступлять за декриміналізацію зберігання невеликої кількості канабісу для особистого вживання і реалізацію державної стратегії щодо наркотиків до 2020 року, повідомив прес-аташе "Маршу Свободи" Тарас Ратушний.

"Марш Свободи" повертається на вулиці міст України. У Києві після перерви він пройде 16 вересня. Марш буде не просто щорічним дійством... це буде низка подій. Перша акція відбудеться 20 травня. Ці акції будуть розділені за конкретними вимогами", - повідомив Т.Ратушний на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер у Києві.

За його словами, учасники маршу мають намір вимагати декриміналізацію ч.1 ст.309 Кримінального кодексу України, "тобто збільшення до об'єктивно-виправданої порогової кількості канабісу (конопель), що відокремлює адміністративну відповідальність від кримінальної".

"Сьогодні такий поріг в Україні становить 5 г коноплі (канабісу) і це найнижчий показник серед європейських країн", - зазначив Т.Ратушний.

Він навів статистичні дані, згідно з якими вага кримінальних правопорушень за зберігання невеликої кількості канабісу для особистого вживання без мети збуту домінує в загальній масі "наркозлочинів". За словами Т.Ратушного, згідно з даними Вищої судової адміністрації, за збут наркотиків в 2016 році було засуджено 729 осіб, в той час як за час зберігання без мети збуту - 6997 осіб, серед яких засуджені 5067 за статтею 309 ч.1.

Як зазначив Т.Ратушний, учасники Конопляного маршу також вимагатимуть повного перезавантаження департаменту протидії наркотиків Національної поліції і відповідність його роботи державної стратегії щодо наркотиків до 2020 року, яка затверджена українським урядом.

Т.Ратушний також повідомив, що ще однією вимогою учасників Конопляного маршу є доступ громадян України до лікування медичним канабісом і препаратами на його основі.

"Марш Свободи" за реформу державної наркополітики проходив в столиці і містах України з 2005 по 2013 роки. Його учасники виступали проти наркокорупції в силових структурах і за прийняття державної стратегії щодо наркотиків.

Уряд України схвалив стратегію державної політики щодо наркотиків до 2020 року 28 серпня 2013 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна не є безпечною для біженців - правозахисники

У Польщі працюють близько 2 млн українців - голова польсько-української госппалати

На острові Хортиця з нагоди 100-річчя визвольної боротьби України та Литви будуть висаджені понад 2 тис. дубів

Українці щороку вживають на 6 кг менше рекомендованої норми риби - експерт

Спецслужби України за запитом РФ заарештовують і готують екстрадицію біженців-мусульман, стверджують правозахисники

Адвокати судді Підберезного наполягають на відкритті провадження у зв'язку з провокацією підкупу з боку керівника САП

Врожай зернових в Україні в 2018 р. може вирости до 62 млн тонн - експерт

Для популяризації аюрведичних препаратів потрібно визначитися з їхнім статусом - експерти

Українські фармвиробники наголошують на необхідності врегулювання низки питань щодо Нацпереліку основних лікзасобів

Організація "Одесити разом" має намір зацікавити інтуристів через запрошення зарубіжних послів в Одесу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА