Інтерфакс-Україна
17:02 07.07.2017

Відповідальність за держзакупівлю ліків з коротким терміном придатності лежить на керівництві МОЗ - медики "Охматдиту"

3 хв читати

Київ. 7 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Відповідальність за закупівлю за кошти держбюджету лікарських засобів з обмеженим терміном придатності лежить на керівництві Міністерства охорони здоров'я, підписи членів робочої групи при Міністерстві охорони здоров'я мають рекомендаційний характер, заявила завідувачка Центром дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку лікарні "Охматдит" Світлана Донська.

"МОЗ є єдиним адміністративним органом, який відповідає за гроші медичних програм і кінцева відповідальність лежить на Міністерстві охорони здоров'я. Якщо у дітей немає медикаментів, а це централізована закупівля за держбюджет, то відповідальним є Міністерство охорони здоров'я", - сказала вона на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс -Україна" в п'ятницю.

За словами С.Донської, робоча група при Міністерстві охорони здоров'я, до якої вона також входила, розглядала листи від міжнародної організації Crown Agents, яка закуповувала ліки за програмою дитячої онкології та онкогематології коштом держбюджету 2015 року, а потім робила свій висновок щодо препаратів, їхніх характеристик, зокрема термінів придатності і термінів постачання, які пропонувало закупити британське закупівельне агентство Crown Agents. Результати розгляду засіданнями робочої групи фіксувалися у відповідних протоколах, які передавалися керівництву МОЗ.

"Робоча група погоджувалася на скорочені терміни придатності за умови гарантованої заміни цих препаратів компаніями через Crown Agents, наприклад, якщо препаратів з повним терміном придатності потрібно було чекати дуже довго. Про це йшлося у всіх протоколах. Потім ці рекомендації робгрупи передавалися на розгляд робочої групи, яка мала право вирішувати і підписувати документи з Crown Agents ", - сказала вона.

При цьому С.Донська зазначила, що препарати на заміну не поставлені.

"У карантинній зоні вже лежать прострочені ліки на 1 млн грн 31 липня цих ліків буде на 6 млн грн, а заміни досі немає. Жодної заміни не відбулося", - сказала вона.

С.Донська також вказала на відсутність постачання ліків, закуплених за кошти держбюджету за 2016 року Програмою розвитку ООН (ПРООН, UNDP), зокрема відсутність постачання препарату "метотрексат", який в "Охматдиті" закінчився в квітні і який ПРООН обіцяє поставити тільки в кінці липня.

Завідувач відділенням трансплантації кісткового мозку "Охматдиту" Олег Рижак також наголосив на відсутності поставок препаратів, які повинні були бути закуплені за кошти держбюджету 2016 року.

"Компанії, які вийшли на торги, не отримали акцепт", - сказав він.

Він також повідомив, що МОЗ отримало листа від ПРООН, в якому міжнародна організація пропонує скоротити номенклатуру закуповуваних ліків.

"Ми не зможемо забезпечити лікування та дотримання протоколів за скороченою номенклатурою", - сказав О.Рижак.

Як повідомлялося, в кінці квітня С.Донська повідомила, що на складі "Охматдиту" є два препарати загальною вартістю 298 тис. грн, які неможливо використовувати через закінчення терміну придатності. За її словами, якщо не будуть замінені препарати, термін придатності яких закінчується в червні, сума зросте відразу на 7 млн грн.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що Crown Agents направило в міністерство листи, що гарантують заміну препаратів, термін придатності яких закінчується, якщо ліки не встигнуть використати до його закінчення.

ОСТАННЄ

Дописи блогера Лаченкова про Єрмака можуть свідчити про наміри стати політичним гравцем, вважають політологи

Мисливці закликають до оновлення законодавства у сфері розвитку ловецтва

Знизилася частка переконаних, що попри перешкоди, Україна має бути незалежною - опитування

Близько половини українців сприймають США як стратегічного партнера - опитування

Близько чверті українців проголосували б за Зеленського, якби вибори були проведені найближчим часом - опитування

Понад 70% українців вважають, що Україні потрібен мир, але не будь-якою ціною - опитування

Відсоток людей, які вважають, що Україна стала єдиним цілим, протидіючи російській агресії, з кожним роком зменшується - опитування

НАБУ не виправдало очікувань суспільства щодо боротьби з топкорупцією - експерти

"Укрводоканалекологія" наполягає на затвердженні можливості бронювання до 75% працівників водоканалів

В Україні запрацював єдиний RnD-хаб у сфері протимінної діяльності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА