17:02 07.07.2017

Відповідальність за держзакупівлю ліків з коротким терміном придатності лежить на керівництві МОЗ - медики "Охматдиту"

3 хв читати

Київ. 7 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Відповідальність за закупівлю за кошти держбюджету лікарських засобів з обмеженим терміном придатності лежить на керівництві Міністерства охорони здоров'я, підписи членів робочої групи при Міністерстві охорони здоров'я мають рекомендаційний характер, заявила завідувачка Центром дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку лікарні "Охматдит" Світлана Донська.

"МОЗ є єдиним адміністративним органом, який відповідає за гроші медичних програм і кінцева відповідальність лежить на Міністерстві охорони здоров'я. Якщо у дітей немає медикаментів, а це централізована закупівля за держбюджет, то відповідальним є Міністерство охорони здоров'я", - сказала вона на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс -Україна" в п'ятницю.

За словами С.Донської, робоча група при Міністерстві охорони здоров'я, до якої вона також входила, розглядала листи від міжнародної організації Crown Agents, яка закуповувала ліки за програмою дитячої онкології та онкогематології коштом держбюджету 2015 року, а потім робила свій висновок щодо препаратів, їхніх характеристик, зокрема термінів придатності і термінів постачання, які пропонувало закупити британське закупівельне агентство Crown Agents. Результати розгляду засіданнями робочої групи фіксувалися у відповідних протоколах, які передавалися керівництву МОЗ.

"Робоча група погоджувалася на скорочені терміни придатності за умови гарантованої заміни цих препаратів компаніями через Crown Agents, наприклад, якщо препаратів з повним терміном придатності потрібно було чекати дуже довго. Про це йшлося у всіх протоколах. Потім ці рекомендації робгрупи передавалися на розгляд робочої групи, яка мала право вирішувати і підписувати документи з Crown Agents ", - сказала вона.

При цьому С.Донська зазначила, що препарати на заміну не поставлені.

"У карантинній зоні вже лежать прострочені ліки на 1 млн грн 31 липня цих ліків буде на 6 млн грн, а заміни досі немає. Жодної заміни не відбулося", - сказала вона.

С.Донська також вказала на відсутність постачання ліків, закуплених за кошти держбюджету за 2016 року Програмою розвитку ООН (ПРООН, UNDP), зокрема відсутність постачання препарату "метотрексат", який в "Охматдиті" закінчився в квітні і який ПРООН обіцяє поставити тільки в кінці липня.

Завідувач відділенням трансплантації кісткового мозку "Охматдиту" Олег Рижак також наголосив на відсутності поставок препаратів, які повинні були бути закуплені за кошти держбюджету 2016 року.

"Компанії, які вийшли на торги, не отримали акцепт", - сказав він.

Він також повідомив, що МОЗ отримало листа від ПРООН, в якому міжнародна організація пропонує скоротити номенклатуру закуповуваних ліків.

"Ми не зможемо забезпечити лікування та дотримання протоколів за скороченою номенклатурою", - сказав О.Рижак.

Як повідомлялося, в кінці квітня С.Донська повідомила, що на складі "Охматдиту" є два препарати загальною вартістю 298 тис. грн, які неможливо використовувати через закінчення терміну придатності. За її словами, якщо не будуть замінені препарати, термін придатності яких закінчується в червні, сума зросте відразу на 7 млн грн.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що Crown Agents направило в міністерство листи, що гарантують заміну препаратів, термін придатності яких закінчується, якщо ліки не встигнуть використати до його закінчення.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

АМПУ у 2022 році планує залучити фінанси на створення якірної стоянки у морпорті "Миколаїв" та ліхтеровочної бази в районі Дніпровсько-Бузького лиману

АМПУ не погоджується з висновками Держаудитслужби про наявність багатомільярдних порушень за фактом ревізії, вважає їх упередженими, готує оскарження

АМПУ у 2021 році більше ніж утричі збільшила обсяг днопоглиблювальних робіт власним флотом

Законопроект щодо поправок до законодавства про РРО має бути ухвалений найближчим часом - заступник міністра економіки

Українські підприємці з початку 2022 року зареєстрували 160 тис. РРО - заступник міністра економіки

Норми застосування РРО під час інтернет-торгівлі досить хиткі - податковий консультант

Кличко розцінив обшуки у Чернігові як політичний тиск на місцеве самоврядування

Житомир має намір замістити 90% газу за рахунок ТЕЦ на трісці та RDF до 2025 року - мер

Винні напої Fragolino, які виробляють в Україні, не відповідають заявленому складу та кодам УКТЗ - "Укрспожив-контроль"

Бізнес має розробляти стратегії декарбонізації для залучення фінансування – віце-прем'єр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА