14:07 26.09.2017

Правозахисники виступають за відкликання з Ради законопроектів про обов'язкову публічну звітність для громадських об'єднань

2 хв читати

Київ. 26 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Правозахисні організації закликають відкликати з Верховної Ради законопроекти, що встановлюють обов'язкову публічну звітність для громадських об'єднань в Україні.

"Ми вважаємо, що такі додаткові законодавчі обмеження є одним з кроків наступу. Ми бачимо, що було прийнято електронне декларування для антикорупційних активістів, яке розкритикували багато організацій, а тепер Адміністрація президента і президент пропонують скасувати це електронне декларування для антикорупційних активістів, але фактично ввести електронне декларування для всіх організацій", - сказала голова правління Центру інформації з прав людини Тетяна Печончик на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

У заяві 70 українських неурядових організацій, оприлюдненій на прес-конференції, наголошується: "Законопроекти №№ 6674, 6675 покладають на всі громадські організації та фізичних осіб підприємців ... невиправдані зобов'язання надавати додаткову звітність ... обсяг звітності для громадських організацій, які передбачають ці законопроекти, значно перевищує передбачений для бізнесу".

У заяві наголошується, що громадські організації розцінюють таку ініціативу як втручання у діяльність громадських організацій.

"Ми вимагаємо від парламенту негайно відкликати законопроекти №№ 6674, 6675 від 10 липня 2017 року, а від президента України - виконати свою обіцянку щодо скасування змін до антикорупційного законодавства від березня 2017 року", - йдеться в документі.

Заступник координатора організації "Крим-SOS" Євгенія Андріюк додала: "Ми не проти прозорості та звітності, багато хто з нас це роблить на добровільних засадах... Ми не проти змін та вдосконалення регулювання у цій галузі, але це повинно бути чітко обговорено в громадянському суспільстві, щоб це насправді було для тих цілей, які заявляються".

За словами Т.Печончик, інформація, яку передбачається надавати відповідно до цих законопроектів, вже надається громадськими організаціями державі.

"Вони цю інформацію знають. Тому ми вважаємо, що мета всієї цієї кампанії полягає в тому, щоб дискредитувати організації таким чином, як це відбувалося в інших країнах, коли кидаються звинувачення "подивіться, вони ж теж щось приховують, вони, напевно, якась корупціонера". Влада намагається фактично переключити увагу з корупції, яка є досі дуже поширеною в Україні ... на тих, хто намагається з нею боротися ... Все ця кампанія є нічим іншим, як банальна помста громадянського суспільства, під тиском до торого в країні, хоч і зі скрипом, але відбуваються якісь реформи", - підсумувала глава правління Центру інформації з прав людини.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Учасники київської акції за сімейні цінності подали 9 скарг до прокуратури на дії поліції

Противники запроваджених Державіаслужбою обмежень на польоти дронів вагою до 2 кг вважають їх неконституційними

Білорусь доправила до України 4 вантажівки продуктів, меблів і холодильників як гумдопомогу

З початку анексії Криму правозахисники зафіксували 55 випадків тортур жителів півострова - експерти

Україна може залишитися без Національного превентивного механізму - правозахисники

Низка громадських діячів пропонують створити в Україні Народний трибунал замість Антикорупційного суду

Серед компаній нардепів найбільше держзакупівель у 2017 виграли фірми членів "Волі народу", Оппоблоку і "БПП" - "Антикорупційний штаб"

Профспілківці очікують від керівництва «Укрзалізниці» конструктивного діалогу

Захист Насірова просить президента вжити заходів для забезпечення права на адвокатську таємницю

За останні 10 років з України було незаконно вивезено близько 0,5 млн диких співочих птахів - Борейко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА