14:32 12.10.2017

У Києві 28 жовтня відбудеться акція з вимогою декриміналізації зберігання конопель для особистого споживання в малих дозах

3 хв читати
У Києві 28 жовтня відбудеться акція з вимогою декриміналізації зберігання конопель для особистого споживання в малих дозах

У Києві 28 жовтня відбудеться акція з вимогою декриміналізації зберігання конопель для особистого споживання в малих дозах

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - "Марш свободи" з вимогою декриміналізації незначних правопорушень у сфері обігу наркотиків та врегулювання доступу до медичного каннабісу відбудеться у Києві 28 жовтня.

На прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер прес-аташе "Маршу свободи" Тарас Ратушний повідомив, що учасники маршу очікують змін до наказу Міністерства охорони здоров'я, що визначає 5 грамів канабісу як порогові для кримінального переслідування без мети збуту. За його словами, це найнижчий показник серед країн Європи.

Т.Ратушний наголосив, що левова частина судових вироків щодо наркозлочинів стосуються саме зберігання для особистих потреб, тоді як організована наркозлочинність переслідується не з таким розмахом.

Адвокат, голова організації "Єдиний досвід" Геннадій Шабас, правозахисники вивчили практику застосування канабісу в медичних цілях за кордоном і переслідування за зберігання канабісу малих дозах в Україні. За його словами, громадська організація направила лист уряду з питанням про те, як реалізується наркополітика, на що отримали відповідь з департаменту протидії наркозлочинності, в якому зазначено, що в разі створення робочої групи Міністерства охорони здоров'я департамент готовий взяти участь в розробці змін до законодавства.

"Ми отримали відповідь від Міністерства, в якому зазначено, що дійсно ... така група була створена в березні 2017 року ... але що було зроблено за цей час - незрозуміло", - зазначив він.

"Ми розуміємо, що є сприйняття тієї проблеми, яку порушує "Марш свободи" на рівні уряду і головних міністерств", - сказав Т.Ратушний, наголосивши, що тепер потрібні конкретні дії з боку робочої групи МОЗ для розробки змін до законодавства з метою декриміналізації деяких статей Кримінального кодексу в сфері незаконного обігу наркотиків, врегулювання законного доступу до канабісу в медичних цілях, розробки порядку застосування цієї речовини.

За словами провідного наукового співробітника Інституту фізіології ім.Богомольця Дмитра Ісаєва, щоб канабіс став ліками в Україні, як за кордоном, суспільство і держава мають допомогти вченим отримати порядок використання цієї речовини. Він пояснив, що чинні закони забороняють українським вченим проводити дослідження у цій сфері.

"Ми вважаємо, що декриміналізація і медичне використання конопель є актуальним... Усі пацієнти мають право на доступ до ефективного лікування. І це право має бути законодавчо закріплено і захищено. А сили правоохоронної системи мають бути спрямовані на боротьбу з організованою злочинністю в сфері обігу наркотичних речовин, замість того, щоб відкривати тисячі кримінальних проваджень щодо дрібних правопорушників", - заявив голова громадської організації "Українська конопляна асоціація "Олександр Чижов.

"Ми беремо участь у конопляному "Марші свободи" з вимогами надання законного доступу до лікування медичним каннабісом всім особам, які цього потребують, і декриміналізації дрібних правопорушень ... Ми закликаємо всіх, хто підтримує ці вимоги, прийти 28 жовтня о 12.00 до Кабінету Міністрів України і приєднатися до маршу ", - підсумував він.

"Марш свободи" на підтримку реформ державної наркополітики відбувася у Києві з 2005 до 2013 рік з протестами проти наркокорупції і вимогами ратифікації державної стратегії боротьби з наркотиками. Таку стратегію згодом було затверджено.

Цьогоріч "Марш свободи" організовано спільно громадськими об'єднаннями "Об'єктивна реальність", "Наркополітика", "Єдиний досвід" за участю "Української конопляної асоціації".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Учасники київської акції за сімейні цінності подали 9 скарг до прокуратури на дії поліції

Противники запроваджених Державіаслужбою обмежень на польоти дронів вагою до 2 кг вважають їх неконституційними

Білорусь доправила до України 4 вантажівки продуктів, меблів і холодильників як гумдопомогу

З початку анексії Криму правозахисники зафіксували 55 випадків тортур жителів півострова - експерти

Україна може залишитися без Національного превентивного механізму - правозахисники

Низка громадських діячів пропонують створити в Україні Народний трибунал замість Антикорупційного суду

Серед компаній нардепів найбільше держзакупівель у 2017 виграли фірми членів "Волі народу", Оппоблоку і "БПП" - "Антикорупційний штаб"

Профспілківці очікують від керівництва «Укрзалізниці» конструктивного діалогу

Захист Насірова просить президента вжити заходів для забезпечення права на адвокатську таємницю

За останні 10 років з України було незаконно вивезено близько 0,5 млн диких співочих птахів - Борейко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА