15:39 28.11.2017

Газодобувачі розраховують на ухвалення ВР у грудні законопроекту про дерегуляцію дозвільних процедур

3 хв читати

Київ. 28 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Газодобувні компанії України розраховують на ухвалення Верховною Радою на початку грудня законопроекту №3096-д про спрощення дозвільних процедур, який дасть змогу прискорити та збільшити видобуток вуглеводнів для декларованого владою досягнення енергонезалежності країни.

Як повідомив виконавчий директор Асоціації газодобувних компаній Роман Опімах на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок, законопроект передбачає скорочення дозвільних процедур на 18 місяців, що суттєво прискорить введення родовищ у промислову розробку і спростить землевідведення для буріння нових свердловин.

"Необхідність перегляду та спрощення процедур назріла і навіть перезріла. Україна може добувати газ швидше і більше, але, на жаль, є низка регуляторних перешкод", - сказав голова ПАТ "Укргазвидобування" Олег Прохоренко, зазначивши, що в Україні період дозвільних процедур для отримання спеціального дозволу триває близько трьох років, при цьому деякі з них дублюють одна одну.

За оцінкою О.Прохоренка, через складнощі з дозвільними процедурами простої бурового обладнання УГВ лише за десять місяців поточного року сягнули понад 20 тис. годин. Компанія за цей час могла б пробурити шість свердловин і видобути 131 млн куб. м газу, недоотримана від цього виручка сягнула 637 млн грн, а втрати бюджету в частині недоотримання рентних платежів - 185 млн грн. При цьому вартість 131 млн куб. м газу, які країна у зв'язку з цим вимушена імпортувати, становить близько 1 млрд грн.

Генеральний директор "ДТЕК Нафтогаз" Ігор Щуров зазначив, що в разі ухвалення законопроекту №3096-д газодобувні компанії зможуть скоротити період введення родовищ у розробку до кількох місяців, тоді як на сьогодні через ускладнені бюрократичні процедури цей термін триває кілька років. Зокрема, час проходження процедур введення родовищ у розробку займає у компаній більше часу, ніж буріння свердловини.

"Згідно з нашим досвідом, буріння нової свердловини займає два місяці, а на оформлення усіх дозволів, у кращому разі, необхідно витратити шість місяців. Тобто підготовчий етап у кілька разів перевищує період самих робіт. Практика свідчить, що зазвичай компанії витрачають майже рік лише на оформлення землі під промислову розробку, хоча необхідна площа для свердловини становить лише 0,04 гектара", - наголосив генеральний директор групи компаній Smart Energy Сергій Глазунов.

Як повідомлялося, у березні 2017 року Верховна Рада України відправила на доопрацювання законопроект №3096 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення деяких аспектів нафтогазової галузі".

Законопроект №3096-д, окрім спрощення порядку користування землею для потреб нафтогазової діяльності, скасовує дублюючі дозволи на тимчасове зняття родючого шару ґрунту та вимогу отримувати гірське відведення для нафтогазової галузі, а також скасовує реєстрацію свердловини як об'єкта містобудування, вимогу щодо погодження проектів введення родовища в дослідно-промислову та промислову розробку.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Профспілківці очікують від керівництва «Укрзалізниці» конструктивного діалогу

Захист Насірова просить президента вжити заходів для забезпечення права на адвокатську таємницю

За останні 10 років з України було незаконно вивезено близько 0,5 млн диких співочих птахів - Борейко

Україні потрібно вивчити терапевтичні властивості канабіноїдів - думка

Лідерами довіри жителів Харківської області є Світлична і партія "Опозиційний блок" - опитування

Глава НПГУ Волинець заявляє про стеження за ним і активом профспілки з боку СБУ

Заборгованість із виплати зарплати на державних шахтах становить понад 740 млн грн - Волинець

Гірники шахти "Нововолинська №9" знову припинили роботу через невиплату зарплати - Волинець

Політологи вбачають головну інтригу майбутньої президентської кампанії в тому, хто вийде в другий тур

Жодного підручника з програми 2018 року ще не надруковано - президент Української асоціації видавців

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА