13:03 19.01.2018

Мін’юст цього року створить реєстр боржників з аліментів

2 хв читати

Київ. 19 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Міністерство юстиції України створить у 2018 році реєстр боржників з аліментів, а на початку лютого набуде чинності закон про посилення відповідальності злісних неплатників аліментів.

Як розповів на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю заступник міністра юстиції Сергій Шкляр, протягом 2017 року органи Державної виконавчої служби стягнули понад 2,1 млрд грн на користь держбюджету, з яких 800 млн грн - виконавчий збір. Окремий напрям у роботі виконавчої служби – це боротьба зі злісними неплатниками аліментів. Минулого року держвиконавці Мін’юсту стягнули понад 2,4 млрд грн заборгованості з аліментів на користь 576 тис. дітей.

С.Шкляр нагадав, що Мін’юст розробив законопроект про посилення відповідальності злісних неплатників аліментів, і цей документ підтримала Верховна Рада та підписав президент, 6 лютого цього року він набуде чинності.

Говорячи про плани міністерства на 2018 рік, заступник директора департаменту Державної виконавчої служби Олексій Воробйов розповів: "Буде створено і функціонуватиме реєстр боржників з аліментів як складова реєстру боржників, який уже успішно працює, і всі громадяни можуть ознайомитися з даними в цьому реєстрі".

"Ті, хто не сплачує аліментів, будуть відомі, і ця інформація буде доступна всім. Ми маємо привчити громадян, і боржників з аліментів зокрема, що не платити борг з аліментів мало того, що незаконно, а й ганебно, і вони це мають розуміти", - наголосив О.Воробйов.

Він також розповів, що Мін’юст у 2018 році запустить систему перевірки якості надання послуг в органах Державної виконавчої служби.

"Для цього ми плануємо створювати групи, які виїжджатимуть інкогніто... перевіряти якість надання послуг громадян", - зазначив заступник директора департаменту.

Крім того, за його словами, планується створити сервісні центри Державної виконавчої служби, створити путівник виконавчого провадження "Я маю права на виконання рішення суду", популяризувати добровільне виконання судових рішень. А для оновлення кадрового складу, як зазначив О.Воробйов, буде запущено проект постійного навчання та атестації держслужбовців органів Державної виконавчої служби.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Захист Насірова просить президента вжити заходів для забезпечення права на адвокатську таємницю

За останні 10 років з України було незаконно вивезено близько 0,5 млн диких співочих птахів - Борейко

Україні потрібно вивчити терапевтичні властивості канабіноїдів - думка

Лідерами довіри жителів Харківської області є Світлична і партія "Опозиційний блок" - опитування

Глава НПГУ Волинець заявляє про стеження за ним і активом профспілки з боку СБУ

Заборгованість із виплати зарплати на державних шахтах становить понад 740 млн грн - Волинець

Гірники шахти "Нововолинська №9" знову припинили роботу через невиплату зарплати - Волинець

Політологи вбачають головну інтригу майбутньої президентської кампанії в тому, хто вийде в другий тур

Жодного підручника з програми 2018 року ще не надруковано - президент Української асоціації видавців

Україна не є безпечною для біженців - правозахисники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА