14:24 22.02.2018

РФ здійснила серію транскордонних атак на українські населені пункти, що може розглядатися як міжнародний збройний конфлікт - дослідження

2 хв читати

Київ. 22 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Росія здійснили серію транскордонних нападів на українські населені пункти і військові позиції у 2014 році, що може частково розглядатися як міжнародний збройний конфлікт, йдеться в звіті ГО "Truth Hounds" і International Partnership for Human Rights (IPHR).

"З червня до вересня 2014 року Збройні сили Російської Федерації здійснили серію транскордонних нападів на українські населені пункти і військові позиції на території України. Ці напади продемонстрували залучення Росії у збройний конфлікт, який, як наслідок, може розглядатися, принаймні, частково, як міжнародний збройний конфлікт для цілей статуту Міжнародного кримінального суду (МКС)", - йдеться в дослідженні, яке було представлено на прес-конференції в прес-центрі агентства "Інтерфакс-Україна" у четвер.

Згідно зі звітом, відбулися, як мінімум, 134 атаки на цивільне населення і цивільні об'єкти в 22 населених пунктах, що можна вважати військовим злочином у вигляді свідомо спрямованих атак на цивільне населення.

"Усі сторони конфлікту застосовували практику використання присутності цивільних осіб для убезпечення позиції, районів і власних збройних сил від військових операцій противника", - йдеться у висновках до звіту.

Зокрема, в звіті описані 208 випадків атак на цивільних і цивільну інфраструктуру, які призвели до загибелі 100 і поранення ще 163 мирних жителів.

Окремим розділом подано докази використання цивільних для прикриття військових об'єктів і операцій, т.зв. "Живого щита".

Зазначається, що деякі з цих злочинів тривають і досі.

"Також до звіту ми включили неспростовні докази того, що РФ здійснює проти України військову агресію, починаючи з лютого 2014 року. Що означає наявність на території України міжнародного збройного конфлікту, а не громадянської війни", - наголошують у Truth Hounds.

Всі задокументовані випадки було передано прокурору МКС у Гаазі (Нідерланди) 18 грудня 2017 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Профспілківці очікують від керівництва «Укрзалізниці» конструктивного діалогу

Захист Насірова просить президента вжити заходів для забезпечення права на адвокатську таємницю

За останні 10 років з України було незаконно вивезено близько 0,5 млн диких співочих птахів - Борейко

Україні потрібно вивчити терапевтичні властивості канабіноїдів - думка

Лідерами довіри жителів Харківської області є Світлична і партія "Опозиційний блок" - опитування

Глава НПГУ Волинець заявляє про стеження за ним і активом профспілки з боку СБУ

Заборгованість із виплати зарплати на державних шахтах становить понад 740 млн грн - Волинець

Гірники шахти "Нововолинська №9" знову припинили роботу через невиплату зарплати - Волинець

Політологи вбачають головну інтригу майбутньої президентської кампанії в тому, хто вийде в другий тур

Жодного підручника з програми 2018 року ще не надруковано - президент Української асоціації видавців

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА