12:42 14.05.2018

Лідерами довіри жителів Харківської області є Світлична і партія "Опозиційний блок" - опитування

2 хв читати

Київ. 14 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична та мер Харкова Геннадій Кернес мають найвищий рівень підтримки серед жителів області, свідчать результати дослідження, проведеного в області з ініціативи Інституту глобальних стратегій.

Як розповів на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в понеділок директор інституту Вадим Карасьов, опитування було проведено спільно з Українським інститутом соціальних досліджень імені О.Яременка, Центром Разумкова і Центром "Соціальний моніторинг".

"Серед місцевих лідерів позитивно оцінюють роботу Юлії Світличної 64% опитаних респондентів. Позитивна оцінка мера Харкова Геннадія Кернеса - 60%. Баланс "позитив-негатив" у Світличної - 36%, у Кернеса - 30%. Найвищий рівень негативу - в Михайла Добкіна (60%)", - ідеться в результатах дослідження.

Найвищий рівень підтримки серед партій - в "Опозиційного блоку", його готові підтримати на виборах 20% опитаних жителів регіону. Друге місце - у партії "За життя" з 13% підтримки. Третє - у ВО "Батьківщина", яке готові підтримати близько 11% опитаних, четверте - БПП "Солідарність" - 10%.

Згідно з результатами опитування, 22% респондентів (з тих, хто визначився) готові віддати свій голос на президентських виборах за Юрія Бойка, по 12% - за Юлію Тимошенко і Вадима Рабиновича, за Петра Порошенка - 11% (12% жителів області та 9% - жителів міста).

На думку В.Карасьова, результати підтримки місцевих лідерів свідчать, що на Харківщині з'явився новий центр впливу.

"У Харківській області утворилися два головні лідери громадської підтримки. Перший: жителі дедалі сильніше сприймають демократичні сили на чолі з головою ОДА Світличною як новий реальний центр влади та центр впливу на розвиток регіону. Другий: мер Харкова, який колись мав монополію на владу в регіоні. Слід зазначити, що в самому Харкові найбільшу довіру має Г.Кернес, проте в містах та районах області значно вищий рівень довіри в Ю.Світличної", - зазначив він.

Політолог упевнений, що великою мірою це стало можливим тому, що сьогодні результати роботи Ю.Світличної видно не тільки в обласному центрі, а й у всій області.

"Регіон розвивається, і це помітно всім. Голова ОДА Світлична працює в команді президента. Як результат - більш позитивна оцінка діяльності Порошенка в області, ніж у Харкові. Тоді як у місті господарські успіхи мер концентрує на собі", - резюмував В.Карасьов.

Польова частина опитування проводилася з 13 квітня по 5 травня 2018 року. Загалом було опитано 18 тис. 451 респондентів: 4 тис. 636 респондентів у Харкові та 13 тис. 815 осіб у Харківській області. У кожній із 42 територіально-адміністративних одиниць (9 районів міста Харкова, 6 міст обласного значення, 27 районів області) було опитано щонайменше 400 респондентів.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зовнішнє втручання у вибори президента України відстежуватиме неурядова робгрупа, створена з ініціативи Фонду Пінчука

Системі відбору суддів до антикорупційного суду не довіряють 60% експертів - опитування

Переважна більшість українців вважають поганою соціально-економічну ситуацію в країні - опитування

Більшості задекларованих цілей судової реформи в Україні не було досягнуто - опитування експертів

Українці найбільше довіряють волонтерам, церкві та ЗСУ - опитування КМІС

До ВР можуть пройти шість партій, але "Опоблок", "Самопоміч" і "Народний фронт" бар'єр не долають - опитування

Тимошенко лідирує в президентському рейтингу, Порошенко - на третьому місці - опитування КМІС

Тимошенко лідирує в президентському рейтингу, Порошенко - на третьому місці - опитування КМІС

Гриценко: в Україні не повинно бути олігархів, монополій і розгулу силовиків в економіці

Гриценко: Моїх бігбордів у 5-6 разів менше, ніж в інших кандидатів, і розміщуються вони за рахунок членів партії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА