19:24 15.05.2018

Україні потрібно вивчити терапевтичні властивості канабіноїдів - думка

2 хв читати

Київ. 15 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Україні необхідно розпочати дослідження терапевтичного властивості препаратів на основі канабісу, як цього вимагає Стратегія державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року.

Таку думку на прес-конференції в інформаційному агентстві "Інтерфакс-Україна" висловив прес-аташе Маршу Свободи за реформу державної політики щодо наркотиків Тарас Ратушний.

"Нам відомо, що цей пункт вже внесено до проекту плану заходів Кабінету Міністрів України щодо реалізації державної стратегії, але цей план заходів досі не затверджено", - сказав він.

Т.Ратушний наголосив, що на сьогодні деякі українські вчені, які займаються цим питанням, здійснюють дослідження можливостей застосування канабіноїдів у медичних цілях за межами країни.

Він також заявив про необхідність вивчення Міністерством охорони здоров'я України ситуації з потребою українських пацієнтів у медичних препаратах на основі канабісу та підготовки відповідного звіту.

"Таку роботу вперше в історії України необхідно і доведеться зробити, щоб розуміти кількість людей, які потребують ефективного лікування і які не отримують його сьогодні через бюрократичні заборони та норми чинного законодавства", - сказав він.

Відповідне дослідження може стати основою для внесення змін до законодавчих актів щодо вживання препаратів на основі канабіноїдів тяжкохворими пацієнтами.

За словами Т.Ратушного, в Україні на сьогодні таких налічується близько 2 млн осіб. Водночас ці дані неточні, і саме цим обґрунтовується необхідність вивчення МОЗ потреби у відповідних препаратах. Серед пацієнтів, яким препарати на основі канабісу могли б покращити якість життя, - онковорі, ВІЛ/СНІД-інфіковані, епілептики, люди з ДЦП.

У свою чергу, члени пацієнтських організацій, зокрема, Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ (Мережа ЛЖВ), організації "Афіна. Жінки проти раку" наголосили на необхідності законодавчого врегулювання застосування препаратів на основі канабісу паліативними пацієнтами.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Новий співвласник компанії групи DZIDZIO заявляє про законність придбання частки в екс-учасника гурту Турка та відкидає обвинувачення в побитті Дзідзьо

УПЦ (МП) побудувала на території Києво-Печерського заповідника 16 корпусів, що дає право Україні розірвати оренду - екс-директор заповідника Кролевець

Комісія Мінкульту, що здійснює перевірку святині Києво-Печерської лаври, мовчить, оскільки встановила факти підміни мощей, висловлює припущення нардеп Ігор Луценко

Конфлікт на сході України, низький рівень зарплат і пенсій, підвищення комунальних тарифів найбільше хвилюють українців - опитування

До Ради можуть пройти "Батьківщина", "Слуга народу", "Громадянська позиція", "Опозиційна платформа - За життя", БПП і Радикальна партія, "Самопоміч" та "Наші - опитування

Тимошенко та Зеленський лідирують у президентському рейтингу - опитування Українського інституту соціальних досліджень і "Соціального моніторингу"

Блогер Барабошко дав свідчення ДБР про неправомірні дії військових прокурорів під час його затримання і бюро відкрило провадження

Проект DPL має намір навесні 2019 р. запустити товарну біржу зерна в Україні

Тимошенко є лідером президентського рейтингу загалом в Україні та майже в усіх областях - опитування

Політолог прогнозує, що в другому турі президентських виборів-2019 року зустрінуться Тимошенко і Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА