12:56 16.05.2018

За останні 10 років з України було незаконно вивезено близько 0,5 млн диких співочих птахів - Борейко

2 хв читати

Київ. 16 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - В Україні діє організована злочинна група з іноземців-арабів, яка за останні 10 років вивезла з країни контрабандою близько 0,5 млн диких співочих птахів, зокрема, щиглів, синичок, чечіток, снігурів, чижів, стверджує директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

"За нашими даними, це формування, організоване арабами, діє в Україні близько 10 років, вони вивезли літаками близько 0,5 млн диких співочих птахів. Але це лише вивезено, а під час вилову і транспортування гине удесятеро більше. Україні було завдано збитків у $2,5 млн ", - розповів він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у середу.

В.Борейко також зазначив, що лише за 2017 рік з аеропорту "Жуляни" до Лівану та Оману двадцятьма партіями було вивезено 26 тис. 950 щиглів.

За словами еколога, українським птахолови араби платять по 50 грн за одну пташку, у Лівані і ОАЕ за одну пташку вони отримують EUR 50-70.

"У цих країнах щиглики використовуються як півчі, або ж вони йдуть у їжу, з їхніх язичків роблять паштет, що вважається великим делікатесом", - зазначив він.

В.Борейко зазначив, що в цій ситуації Міністерство екології України, яке має видавати дозволи на вивезення птахів, таких дозволів за 10 років жодного разу не видавало.

"Тобто, до них за дозволами ніхто не звертається, вони дозволу не видають, проте мільйони птахів проходять через наших митників. Останні просто не цікавляться тим, чи є документи на цих птахів. А ветеринари виписують ветеринарні свідоцтва, не уточнюючи, хто справжній власник цих птахів", - сказав він.

За його словами, щоб припинити контрабандне вивезення диких співочих птахів з України, необхідно, щоб міністр екології видав доручення екологічній інспекції щодо вивезення птахів лише із визначеними дозвільними документами.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україні потрібно вивчити терапевтичні властивості канабіноїдів - думка

Лідерами довіри жителів Харківської області є Світлична і партія "Опозиційний блок" - опитування

Глава НПГУ Волинець заявляє про стеження за ним і активом профспілки з боку СБУ

Заборгованість із виплати зарплати на державних шахтах становить понад 740 млн грн - Волинець

Гірники шахти "Нововолинська №9" знову припинили роботу через невиплату зарплати - Волинець

Політологи вбачають головну інтригу майбутньої президентської кампанії в тому, хто вийде в другий тур

Жодного підручника з програми 2018 року ще не надруковано - президент Української асоціації видавців

Україна не є безпечною для біженців - правозахисники

У Польщі працюють близько 2 млн українців - голова польсько-української госппалати

На острові Хортиця з нагоди 100-річчя визвольної боротьби України та Литви будуть висаджені понад 2 тис. дубів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА