14:25 31.05.2018

Низка громадських діячів пропонують створити в Україні Народний трибунал замість Антикорупційного суду

2 хв читати

Київ. 31 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Низка українських громадських діячів виступають з ініціативою створення в Україні Народного трибуналу як альтернативи антикорупційного суду, який допоможе побороти "кланово-олігархічну систему" в країні.

"Ми виступаємо з громадською ініціативою щодо створення Народного трибуналу, який би займався розслідуванням злочинів найвищих посадових осіб держави", - сказав на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер дисидент і учасник ініціативної групи Степан Хмара.

Представник ініціативи "Громадська система цивільного управління" Віктор Жердицький зазначив, що Народний трибунал має сформувати систему визначення, оголошення злочинців і оголошення вироків тим злочинцям, які діяли проти національних інтересів українського народу за всі роки незалежності України. "Критерії одні – чи були їхні дії на користь, чи на шкоду українському народу", - наголосив він.

Згідно із запропонованою концепцією, до компетенції Народного трибуналу належать дії, які містять ознаки злочинів проти миру, військових злочинів, злочинів проти людства, геноциду, причому як прямі, так і "прихованого характеру".

Сотник 26-й сотні "Самооборони Майдану" часів Революції Гідності, учасник ініціативної групи Назар Мухачев зазначив, що Народному трибуналу потрібні судді, присяжні, прокурори, слідчі та захисники.

За його словами, кандидат у члени Народного трибуналу має бути громадянином України, дотримуватися "чіткої і беззастережної україно-центричної патріотичної позиції, особливо щодо Майдану, війни проти Росії і олігархічної системи", не мати відношення і не працювати на "антиукраїнські структури і організації (комуністів, колишніх членів Партії регіонів, проросійські організації)" і низку співзвучних з ними.

"Головна теза - народ бере участь в управлінні усім громадським життям, а у нас народ відсторонений від цього", - зазначив екс-суддя Конституційного суду України, учасник ініціативної групи Віктор Шишкін.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ProZorro дало змогу держзамовникам перейти від переплат до економії порівняно з ринковими цінами - дослідження

ProZorro дало змогу держзамовникам перейти від переплат до економії порівняно з ринковими цінами - дослідження

Обвинувачення Рахункової палати в недоотримання держбюджету від ProZorro необґрунтовані - Нефьодов

Глава київської організації партії "Основа": Столиці потрібні окружна, кільце метро, добудований Подільський міст, більше робочих місць на Лівому березі

Фігурант справи про держзраду бізнесмен Нагорний заявляє про політичне підґрунтя кримінального переслідування стосовно нього

У Харкові голова обладміністрації Світлична та мер Кернес мають найбільшу підтримку як місцеві політики - соцопитування

Громадська рада при МінТОТ звернулася до Гройсмана з приводу житла для переселенців

Кіровоградський облонкодиспансер запустив систему телемедицини

Терещенко вирішив скласти повноваження мера Глухова і йти в президенти

Терещенко вирішив скласти повноваження мера Глухова та йти в президенти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА