14:25 31.05.2018

Низка громадських діячів пропонують створити в Україні Народний трибунал замість Антикорупційного суду

2 хв читати

Київ. 31 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Низка українських громадських діячів виступають з ініціативою створення в Україні Народного трибуналу як альтернативи антикорупційного суду, який допоможе побороти "кланово-олігархічну систему" в країні.

"Ми виступаємо з громадською ініціативою щодо створення Народного трибуналу, який би займався розслідуванням злочинів найвищих посадових осіб держави", - сказав на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер дисидент і учасник ініціативної групи Степан Хмара.

Представник ініціативи "Громадська система цивільного управління" Віктор Жердицький зазначив, що Народний трибунал має сформувати систему визначення, оголошення злочинців і оголошення вироків тим злочинцям, які діяли проти національних інтересів українського народу за всі роки незалежності України. "Критерії одні – чи були їхні дії на користь, чи на шкоду українському народу", - наголосив він.

Згідно із запропонованою концепцією, до компетенції Народного трибуналу належать дії, які містять ознаки злочинів проти миру, військових злочинів, злочинів проти людства, геноциду, причому як прямі, так і "прихованого характеру".

Сотник 26-й сотні "Самооборони Майдану" часів Революції Гідності, учасник ініціативної групи Назар Мухачев зазначив, що Народному трибуналу потрібні судді, присяжні, прокурори, слідчі та захисники.

За його словами, кандидат у члени Народного трибуналу має бути громадянином України, дотримуватися "чіткої і беззастережної україно-центричної патріотичної позиції, особливо щодо Майдану, війни проти Росії і олігархічної системи", не мати відношення і не працювати на "антиукраїнські структури і організації (комуністів, колишніх членів Партії регіонів, проросійські організації)" і низку співзвучних з ними.

"Головна теза - народ бере участь в управлінні усім громадським життям, а у нас народ відсторонений від цього", - зазначив екс-суддя Конституційного суду України, учасник ініціативної групи Віктор Шишкін.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Політологи прогнозують інтенсивну та жорстку парламентську кампанію із застосуванням нових технологій і "чорного піару"

Протистояння між президентом України та ВР свідчить про формування антипрезидентського альянсу - думка

Апеляція підтвердила необґрунтованість встановлених НКРЕКП тарифів для "Дніпропетровськгазу"

Інститут Яременка та "Соціальний моніторинг" анонсують проведення ролінгових досліджень електоральних уподобань українців щотижня

Антирейтинг "БПП" наближається до 50% - опитування

Зеленському довіряють майже 60% українців, Порошенку - 15% - опитування

До ВР можуть пройти партії "Слуга народу", "Опозиційна платформа - За життя", БПП "Солідарність" і "Батьківщина" - опитування

Українці підтримують Епіфанія на чолі ПЦУ – опитування КМІС

Українські підлітки залежать від соцмереж, схильні нехтувати своїм здоров'ям і перебувати в нервозності - опитування

Незалежну ПЦУ та Томос підтримують представники всіх конфесій в Україні – КМІС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА