16:39 07.09.2018

Виборча кампанія може знову загострити тему розколу України, вважають політологи

2 хв читати

Київ. 7 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Політологи бачать особливості майбутньої кампанії виборів президента України в можливому загостренні проблеми розколу країни, а також у тому, що вона проходитиме за нової внутрішньої та зовнішньополітичної реальності.

"Це принципово нова виборча кампанія. По-перше, це перша виборча кампанія "епохи гібридної війни". Це означає, що будь-якого критика влади вона оголошує реваншистом і противником держави", - сказав на прес-конференції в п'ятницю в агентстві "Інтерфакс-Україна" директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

Він зазначив, що новою сценою виборів стане кіберпростір. "Різні ботоферми, робота з соціальними мережами, різні групи, зокрема анонімні, які працюють у кіберпросторі, точково спрямована реклама. Ті самі соціальні мережі, блогерів дуже складно контролювати", - пояснив експерт.

В.Карасьов зазначив, що на майбутні вибори сильно впливатимуть питання зовнішньої політики, релігійний фактор, наявність окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) і того, яка стратегія вирішення ситуації на Донбасі.

Також політолог бачить проблему в спробах політиків грати на темі відмінностей всередині країни з тих чи інших питань. "Думаю, що чим більше одні сили гратимуть на розкол країни, тим більше буде запит на об'єднання країни. І хочеться вірити, що вибори виграє той, хто задовольнить запит на єдність країни", - наголосив він.

В.Карасьов також вважає, що у нинішнього президента Петра Порошенка є шанси вийти до другого туру і не варто недооцінювати можливості президентської команди.

У свою чергу експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко зазначив, що П.Порошенко наразі намагається зайняти "всю нішу українського патріотизму". "Але, наприклад, закріплення в Конституції курсу на вступ до НАТО і ЄС - це виключно формалізм і символізм", - вважає він.

На його думку, основна боротьба на виборах розгорнеться між лідером "Батьківщини" Юлією Тимошенко та нинішнім президентом. "Тут перед Тимошенко стоїть дуже складне, подвійне завдання: їй потрібно одночасно виграти вибори та перемогти олігархічно-кланову систему, що скалася в Україні", - зазначив політолог.

Директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко вважає, що з наближенням виборів у владі та політикумі зменшуватиметься рівень відповідальності та компетентності.

"Країну знову починають вводити в нові розколи: на захід і схід, на одну та іншу мову, одну та іншу церкву. Це дуже погано, тому що це легко включається, але дуже важко зупиняється, а виграють від цього, як правильно, треті сили", - зазначив він.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Журналісти назвали цензуру з боку власника ЗМІ та низьку кваліфікацію колег основними загрозами для свободи слова в Україні - опитування

П'ять партій мають реальні шанси пройти до ВР, ще одна балансує на межі з урахуванням похибки - опитування

П'ять партій мають реальні шанси пройти до ВР, ще одна балансує на межі з урахуванням похибки - опитування

Націоналісти в новій ВР ініціюватимуть розрив дипвідносин з РФ, відмову від Мінського процесу та заміну "нормандського" на "будапештський" формат

Об'єднані сили націоналістів ідуть до ВР, щоб протистояти реваншу проросійських сил і домогтися досягнення миру на українських умовах

Об'єднані сили націоналістів висунуть щонайменше 200 своїх кандидатів до ВР - Тягнибок

Понад половина українців вважає реальною загрозу РФ для незалежності та територіальної цілісності України - опитування SOCIS

Майже 70% українців назвали ситуацію в країні напруженою, понад третина за самостійний розвиток України - опитування SOCIS

Опитування SOCIS: Майже 70% українців підтримали б на референдумі вступ України в ЄС, трохи більше ніж половина - в НАТО

До ВР можуть пройти шість партій, лідером електоральних симпатій є "Слуга народу" - опитування SOCIS

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА