15:15 20.09.2018

Перехід на електронні торги підвищить ціни на права оренди земельних ділянок на 20% - гендиректор СЕТАМ

2 хв читати

Київ. 20 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Генеральний директор ДП "СЕТАМ" OpenMarket Віктор Вишньов оцінює потенційне зростання цін на права оренди земельних ділянок після старту електронних торгів із використанням технології блокчейн у 20%.

"Цей прогноз ми взяли з наших показників реалізації арештованого майна після впровадження технології блокчейн. Сьогодні зростання там становить близько 18%, і сфера реалізації прав на землю теж має потенціал зростання ціни", - сказав він під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс- Україна" "OpenMarket (ДП "СЕТАМ") став майданчиком для продажу прав оренди державної землі" у четвер.

Він нагадав, що пілотний проект щодо реалізації прав оренди земельних ділянок у держвласності через майданчик СЕТАМ стартував 17 вересня, в системі зареєстровано перші десять лотів із п'яти регіонів України.

Як зазначив В.Вишньов, Земельний кадастр містить низку архаїчних норм про здійснення публічних аукціонів: вимагає розпочинати аукціон з оголошення ціни та трьох ударів гонга, видавати квитки учасникам, а завершувати торги звуковим сигналом.

"Цей експеримент - це виклик для СЕТАМ і Держземкадастру, тому що потрібно було адаптувати норми здійснення публічних аукціонів, які містить Земельний кодекс, і ті правила, які було зафіксовано в постанові уряду про пілотний проект", - прокоментував він.

Він також зазначив, що протягом двох тижнів підприємство планує ввести до системи торгів земельні ділянки з усіх регіонів України.

Як повідомлялося, ДП "СЕТАМ" Міністерства юстиції України розпочало електронні торги з прав оренди земельних ділянок у держвласності 17 вересня, торги щодо них відбудуться не раніше ніж через 30 днів. Водночас земельні аукціони традиційного формату продовжують діяти до внесення змін до Земельного кодексу України.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Експертна спільнота ініціює створення широкої антивоєнної ініціативи на основі принципів ОБСЄ

У Конституції України варто уточнити соціальні та економічні права українців, оскільки вони стали фікцією - правозахисники

Пропозиція комерційної нерухомості збільшиться до 2020 року в півтора разу - до 633 тис. кв. м - експерт

Легальний ринок праці за кордоном охоплює 3-4% трудових мігрантів - експерт

Бюджет України за 5 років недоотримав $70 млрд через неефективне управління - дослідження

Понад 40 кандидатів до Вищого антикорупційного суду є недоброчесними - рух "Чесно"

У Києві презентували збірник концертів Березовського, куди увійшли дев'ять творів духовної музики

Головне завдання Міністерства ветеранів - дати реальні інструменти впливу ветеранському руху, заявили у ветеранських організаціях

Євродепутати домагаються від російської влади допуску делегації Європарламенту до політв'язня Сенцова - Хармс

У Європарламенті обговорять можливість санкцій проти РФ через агресію у Керченській протоці - євродепутат Хармс

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА