16:40 05.12.2018

Пропозиція комерційної нерухомості збільшиться до 2020 року в півтора разу - до 633 тис. кв. м - експерт

2 хв читати

Київ. 5 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Сукупна пропозиція на ринку комерційної нерухомості досягне 633 тис. кв. м до 2020 року, що в 1,5 разу більше від нинішнього стоку, вважає експерт у сфері комерційної нерухомості Ігор Заболоцький.

"На кінець 2018 року рівень вакантності знизився до 3,8%. Це вкрай низький рівень не лише для України, але і для світу. У 2017 році нових проектів практично не було, здано в експлуатацію 8 тис.кв. м. Цього рок цифра більш значна: з урахуванням тих об'єктів, що мають відкритися в грудні-2018, показник досягне 85 тис. кв. м. Але це переважно невеликі об'єкти площею 10-20 тис. кв. м, і поява кожного з них не змогла вплинути на ринок загалом. Сукупна пропозиція за два роки може бути понад 600 тис. кв. м., більш ніж у 1,5 разу може збільшитися загальний сток", - сказав І.Заболоцький на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Зокрема, він нагадав, що на ІІ кв.-2019 заплановано відкриття ТРЦ River Mall і на ІІІ кв.-2019 - ТРЦ Retroville, а також перенесено відкриття ТРЦ Blockbuster на лютий-2019.

За словами експерта, успішність проектів визначатимуть не рівнем орендних ставок, а купівельною спроможністю населення в 2019 році.

"Попит, незважаючи на підвищення, швидше за все не тиснутиме на зниження орендних ставок. Київський ринок торговельної нерухомості вже досить сегментований. Успішність об'єкта, рівень орендного доходу визначатимуть тим, наскільки проект є сильним на тлі інших. Головним фактором буде купівельна спроможність населення, що демонструє позитивну динаміку в останні два роки", - додав І.Заболоцький.

Водночас, на думку експерта, зростаючий попит і зростання купівельної спроможності залучать нових ритейлерів на український ринок.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Громадські організації заявляють про незадеклароване майно одного з претендентів на посаду голови податкової служби

Новий президент має зберегти та зміцнити міжнародну підтримку України в умовах втоми світу від конфліктів - експерт

На першому міжнародному Noosphere Space Summit 17-18 квітня в Києві обговорять майбутнє світової та української космічної індустрії

Екс-голова "Укрспецекспорту" Бондарчук заявив про плани повернутися в Україну

Значних фальсифікацій у другому турі виборів президента очікують 39% опитаних українців

68% виборців Зеленського голосують проти нинішньої ситуації в Україні, 40% виборців Порошенка голосують більше "проти Путіна" - опитування

Понад половина українців очікують поліпшення ситуації в Україні після виборів президента - опитування "Рейтингу"

Зеленський упевнено перемагає Порошенка в другому турі виборів президента - опитування "Рейтингу"

Опитування "Рейтингу": Зеленського в другому турі виборів готові підтримати 61% українців серед тих, хто має намір голосувати, Порошенка - 24%

Кошти від продажу календаря "Погляд майбутнього" підуть на оздоровлення дітей, батьки яких загинули в боях на Донбасі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА