16:40 05.12.2018

Пропозиція комерційної нерухомості збільшиться до 2020 року в півтора разу - до 633 тис. кв. м - експерт

2 хв читати

Київ. 5 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Сукупна пропозиція на ринку комерційної нерухомості досягне 633 тис. кв. м до 2020 року, що в 1,5 разу більше від нинішнього стоку, вважає експерт у сфері комерційної нерухомості Ігор Заболоцький.

"На кінець 2018 року рівень вакантності знизився до 3,8%. Це вкрай низький рівень не лише для України, але і для світу. У 2017 році нових проектів практично не було, здано в експлуатацію 8 тис.кв. м. Цього рок цифра більш значна: з урахуванням тих об'єктів, що мають відкритися в грудні-2018, показник досягне 85 тис. кв. м. Але це переважно невеликі об'єкти площею 10-20 тис. кв. м, і поява кожного з них не змогла вплинути на ринок загалом. Сукупна пропозиція за два роки може бути понад 600 тис. кв. м., більш ніж у 1,5 разу може збільшитися загальний сток", - сказав І.Заболоцький на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Зокрема, він нагадав, що на ІІ кв.-2019 заплановано відкриття ТРЦ River Mall і на ІІІ кв.-2019 - ТРЦ Retroville, а також перенесено відкриття ТРЦ Blockbuster на лютий-2019.

За словами експерта, успішність проектів визначатимуть не рівнем орендних ставок, а купівельною спроможністю населення в 2019 році.

"Попит, незважаючи на підвищення, швидше за все не тиснутиме на зниження орендних ставок. Київський ринок торговельної нерухомості вже досить сегментований. Успішність об'єкта, рівень орендного доходу визначатимуть тим, наскільки проект є сильним на тлі інших. Головним фактором буде купівельна спроможність населення, що демонструє позитивну динаміку в останні два роки", - додав І.Заболоцький.

Водночас, на думку експерта, зростаючий попит і зростання купівельної спроможності залучать нових ритейлерів на український ринок.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Українці позитивно ставляться до парадів до Дня незалежності та військових парадів, а також виступають проти "маршів рівності" й факельної ходи - опитування

Українці позитивно ставляться до парадів до Дня незалежності та військових парадів, а також виступають проти "маршів рівності" й факельної ходи - опитування

Українці найбільш позитивно сприймають представника ЛГБТ як туриста і лише 4% - як близького друга - опитування

Зовнішнє втручання у вибори президента України відстежуватиме неурядова робгрупа, створена з ініціативи Фонду Пінчука

Системі відбору суддів до антикорупційного суду не довіряють 60% експертів - опитування

Переважна більшість українців вважають поганою соціально-економічну ситуацію в країні - опитування

Більшості задекларованих цілей судової реформи в Україні не було досягнуто - опитування експертів

Українці найбільше довіряють волонтерам, церкві та ЗСУ - опитування КМІС

До ВР можуть пройти шість партій, але "Опоблок", "Самопоміч" і "Народний фронт" бар'єр не долають - опитування

Тимошенко лідирує в президентському рейтингу, Порошенко - на третьому місці - опитування КМІС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА