16:40 05.12.2018

Пропозиція комерційної нерухомості збільшиться до 2020 року в півтора разу - до 633 тис. кв. м - експерт

2 хв читати

Київ. 5 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Сукупна пропозиція на ринку комерційної нерухомості досягне 633 тис. кв. м до 2020 року, що в 1,5 разу більше від нинішнього стоку, вважає експерт у сфері комерційної нерухомості Ігор Заболоцький.

"На кінець 2018 року рівень вакантності знизився до 3,8%. Це вкрай низький рівень не лише для України, але і для світу. У 2017 році нових проектів практично не було, здано в експлуатацію 8 тис.кв. м. Цього рок цифра більш значна: з урахуванням тих об'єктів, що мають відкритися в грудні-2018, показник досягне 85 тис. кв. м. Але це переважно невеликі об'єкти площею 10-20 тис. кв. м, і поява кожного з них не змогла вплинути на ринок загалом. Сукупна пропозиція за два роки може бути понад 600 тис. кв. м., більш ніж у 1,5 разу може збільшитися загальний сток", - сказав І.Заболоцький на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Зокрема, він нагадав, що на ІІ кв.-2019 заплановано відкриття ТРЦ River Mall і на ІІІ кв.-2019 - ТРЦ Retroville, а також перенесено відкриття ТРЦ Blockbuster на лютий-2019.

За словами експерта, успішність проектів визначатимуть не рівнем орендних ставок, а купівельною спроможністю населення в 2019 році.

"Попит, незважаючи на підвищення, швидше за все не тиснутиме на зниження орендних ставок. Київський ринок торговельної нерухомості вже досить сегментований. Успішність об'єкта, рівень орендного доходу визначатимуть тим, наскільки проект є сильним на тлі інших. Головним фактором буде купівельна спроможність населення, що демонструє позитивну динаміку в останні два роки", - додав І.Заболоцький.

Водночас, на думку експерта, зростаючий попит і зростання купівельної спроможності залучать нових ритейлерів на український ринок.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дочка кримськотатарського активіста Бекірова закликає боротися за звільнення всіх незаконно затриманих у Криму

Національна стратегія розвитку eHealth необхідна для реалізації "держави у смартфоні"

Пілот у Полтавській області з реформи стаціонарної медичної допомоги працює успішно

Асоціація "ЕСО здоров'я України" запускає програму для ефективного управління медичними закладами

У "Голосі" пропонують ліквідувати департамент "К" і захисту економіки, а також скоротити штат СБУ в рамках реформи спецслужби

Володимир-Волинська птахофабрика закликає приєднатися до петиції про заборону використання антибіотиків у сільському господарстві

Депутатам нової Верховної Ради запропонували електронного помічника - чат-бота для майбутніх нардепів

Голова Ортодоксальної єврейської торговельної палати просить Зеленського очистити Умань від корупції та посприяти будівництву синагоги

В Україні видадуть книгу про умисних і серійних убивць

Позитивний ефект від 2Д-кодування перевищить витрати на його впровадження - експерти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА