16:08 18.02.2019

Найбільш яскраво вираженої політичної позиції дотримуються телеканали "1+1", "Прямий", "5 канал", "Україна", "Інтер", "NewsOne" і "112" - моніторинг

2 хв читати

Київ. 18 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Найбільш яскраво вираженої політичної позиції у висвітленні в ЗМІ президентської виборчої кампанії в Україні дотримуються телеканали "1+1", "Прямий", "Україна", "Інтер", "NewsOne" і "112 Україна".

Згідно з першими проміжними результатами незалежного моніторингу висвітлення в медіа президентських перегонів в Україні за період з 14 січня до 3 лютого 2019 року, що проводила низка громадських організацій за підтримки Ради Європи, телеканали "ICTV", "СТБ" та "UA: Перший" дотримувалися більш-менш рівновіддаленої і нейтральної позиції щодо різних кандидатів.

Так, симпатії каналу "1+1" належать кандидатам у президенти Володимиру Зеленському та Олександру Шевченку. Водночас на ньому постійно критикують чинну владу, зокрема президента України Петра Порошенка.

"Прямий" і "5 канал", що належить П.Порошенку, "відверто симпатизують" чинному президенту. Натомість на "Прямому" звучить "нищівна критика" на адресу Юлії Тимошенко і В.Зеленського, зазначено в моніторингу.

Телеканал "Україна" демонструє симпатії до кандидата від "Опозиційного блоку - партії миру і розвитку" Олександра Вілкула, і водночас критикує кандидата від "Опозиційної платформи - За життя" Юрія Бойка через розкол в "Опозиційному блоці". При цьому кампанію Ю.Бойка активно висвітлює і підтримує телеканал "Інтер".

Канал "NewsOne", за оцінками експертів моніторингу, також більш відкрито підтримує Ю.Бойка. У свою чергу канал "112. Україна" найбільше уваги приділяє П.Порошенку та Ю.Бойку.

"Майже усі медіа (передусім телеканали), за невеликим винятком, які увійшли до моніторингу, демонстрували свої симпатії або антипатії до тих чи інших кандидатів у президенти. У більшості випадків це можна пояснити не так позицією самих журналістів, як позицією медіавласників, які мають власні політичні інтереси. І це тренд не лише цієї, а майже усіх виборчих кампаній в Україні", - зазначає виконавчий директор "Українського інституту медіа та комунікації" Діана Дуцик.

Міжнародний експерт Ради Європи Расто Кужель зауважує, що українські ЗМІ активно висвітлюють заходи кандидатів і пов'язані з виборами процедурні аспекти. "Але з іншого боку, більшість медіа продемонстрували свої преференції щодо конкретних кандидатів", - наголосив він.

Моніторинг проводить коаліція громадських організацій у складі "Комісії журналістської етики", "Платформи прав людини", "Українського інституту медіа та комунікації", "StopFake". Він реалізується за підтримки двох проектів Ради Європи в Україні.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рух "Люди важливі" Гусовського та Нефьодова оголошує набір усіх охочих для підготовки до роботи в органах влади

Утеплення будинків і модернізація систем опалення надасть можливість знизити тарифи на послуги ЖКП - експерти

ОПЗ не може запустити роботу через непідтвердження "Укртрансгазом" номінацій на газ

За останні 4 місяці в Україні сталося понад 70 випадків конфронтації і насильства з боку ультраправих - правозахисники

Близько 90% вимушених переселенців готові узяти участь у виборах президента

Білецький наразі не заявляв до поліції про можливу загрозу його життю та життю інших лідерів "Нацкорпусу"

"Нацкорпус" має намір провести наступну акцію проти корупції в оборонній сфері без партійної символіки - Білецький

Мураєв знімає свою кандидатуру з виборів президента на користь Вілкула

Організації-засновники РПР формально стануть союзом, але до влади своєю коаліцією йти не мають наміру

"Оппоблок" і партія "Наші" мають намір об'єднатися - Мураєв

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА