15:27 20.02.2019

ЦВК має якомога швидше прояснити питання законності оплати агітаторів - експерти

2 хв читати

Київ. 20 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Центральній виборчій комісії України слід найближчим часом надати роз'яснення законності роботи агітаторів у контексті можливого їх підкупу, наголошують експерти.

На прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у середу консультант із виборчого права Андрій Романчук розповів, що до дня голосування порушення виборчого законодавства переважно мають адміністративний характер, а "всі протоколи, як правило, не доводяться до логічного завершення" через некоректність їх оформлення.

Він також висловив думку про те, що Національній поліції України слід провести освітню програму для своїх співробітників щодо розуміння виборчого права та виборчих порушень.

За словами експерта, функції охорони порядку безпосередньо в день виборів на дільницях і охорони виборчої документації поліцейські виконують на гідному рівні.

А.Романчук зазначив, що є складною й фіксація кримінальних правопорушень, зокрема, таких, як підкуп виборця.

Керівник політичних програм ГО "Український Центр суспільного розвитку" Ігор Рейтерович зазначив, що проблема полягає в тому, що ЦВК досі не надала пояснень щодо роботи волонтерів-агітаторів, зокрема, в контексті грошової компенсації за їхні вимушені витрати.

За його словами, від МВС надходять пояснення, які зводяться до того, що "гречка не є підкупом".

"Це одразу відкриває можливості для маніпуляцій...Це дуже небезпечні колізії...Я дуже сподіваюся, що врешті-решт Верховна Рада ухвалить зміни (законопроект щодо посилення відповідальності за виборчі порушення - ІФ), про які всі давно говорять, а Центральна виборча комісія чітко надасть роз'яснення. Тому що роз'яснень громадських активістів, експертів і радників для цього недостатньо", - наголосив І.Рейтерович.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Політологи прогнозують інтенсивну та жорстку парламентську кампанію із застосуванням нових технологій і "чорного піару"

Протистояння між президентом України та ВР свідчить про формування антипрезидентського альянсу - думка

Апеляція підтвердила необґрунтованість встановлених НКРЕКП тарифів для "Дніпропетровськгазу"

Інститут Яременка та "Соціальний моніторинг" анонсують проведення ролінгових досліджень електоральних уподобань українців щотижня

Антирейтинг "БПП" наближається до 50% - опитування

Зеленському довіряють майже 60% українців, Порошенку - 15% - опитування

До ВР можуть пройти партії "Слуга народу", "Опозиційна платформа - За життя", БПП "Солідарність" і "Батьківщина" - опитування

Українці підтримують Епіфанія на чолі ПЦУ – опитування КМІС

Українські підлітки залежать від соцмереж, схильні нехтувати своїм здоров'ям і перебувати в нервозності - опитування

Незалежну ПЦУ та Томос підтримують представники всіх конфесій в Україні – КМІС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА