15:27 20.02.2019

ЦВК має якомога швидше прояснити питання законності оплати агітаторів - експерти

2 хв читати

Київ. 20 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Центральній виборчій комісії України слід найближчим часом надати роз'яснення законності роботи агітаторів у контексті можливого їх підкупу, наголошують експерти.

На прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у середу консультант із виборчого права Андрій Романчук розповів, що до дня голосування порушення виборчого законодавства переважно мають адміністративний характер, а "всі протоколи, як правило, не доводяться до логічного завершення" через некоректність їх оформлення.

Він також висловив думку про те, що Національній поліції України слід провести освітню програму для своїх співробітників щодо розуміння виборчого права та виборчих порушень.

За словами експерта, функції охорони порядку безпосередньо в день виборів на дільницях і охорони виборчої документації поліцейські виконують на гідному рівні.

А.Романчук зазначив, що є складною й фіксація кримінальних правопорушень, зокрема, таких, як підкуп виборця.

Керівник політичних програм ГО "Український Центр суспільного розвитку" Ігор Рейтерович зазначив, що проблема полягає в тому, що ЦВК досі не надала пояснень щодо роботи волонтерів-агітаторів, зокрема, в контексті грошової компенсації за їхні вимушені витрати.

За його словами, від МВС надходять пояснення, які зводяться до того, що "гречка не є підкупом".

"Це одразу відкриває можливості для маніпуляцій...Це дуже небезпечні колізії...Я дуже сподіваюся, що врешті-решт Верховна Рада ухвалить зміни (законопроект щодо посилення відповідальності за виборчі порушення - ІФ), про які всі давно говорять, а Центральна виборча комісія чітко надасть роз'яснення. Тому що роз'яснень громадських активістів, експертів і радників для цього недостатньо", - наголосив І.Рейтерович.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Платформа онлайн-подговки до ЗНО Be Smart запустила серію відео з поясненнями відповідей на запитання пробного тестування

Зеленський виграє другий тур президентських виборів за будь-якого суперника - опитування

Зеленський лідирує в президентських перегонах, на другому і третьому місцях - Тимошенко і Порошенко - опитування

"ДТЕК Мережі" попереджає про відключення з 1 квітня від енергопостачання низки важливих інфраструктурних об'єктів

Уточнення: "112 Україна" та NewsOne проведуть екзит-пол на виборах президента за участю Інституту SORA (Австрія) та "Соціального моніторингу"

"112 Україна" та NewsOne проведуть екзит-пол на виборах президента за участю Інституту SORA (Австрія) та центру "Соціальний моніторинг"

НКРЕКП завершила перші перевірки облгазів, компанії готують заперечення

Правоохоронців втягнуто в передвиборчу інформаційну війну – дослідження

Рух "Люди важливі" Гусовського та Нефьодова оголошує набір усіх охочих для підготовки до роботи в органах влади

Утеплення будинків і модернізація систем опалення надасть можливість знизити тарифи на послуги ЖКП - експерти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА