19:23 12.03.2019

Близько 90% вимушених переселенців готові узяти участь у виборах президента

2 хв читати

Київ. 12 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Близько 90% тимчасово переміщених осіб (ТПО) з Донбасу готові узяти участь у виборах президента України, прогнозує глава Всеукраїнської платформи Донбасу, голова Громадської ради при Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і ТПО Геннадій Борисичев.

"Ми багато їздимо країною, проводимо багато зустрічей із переселенцями, багато спілкуємося. Наприкінці кожної зустрічі ми проводимо так званий соціологічний зріз, за результатами наших зустрічей можу сказати, що близько 90% переселенців планують узяти участь у виборах", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у Києві.

За його інформацією, близько 80-90% ТПО вже отримали відкріпні талони для голосування на виборах президента України.

"Нарешті наші земляки зрозуміли, що якщо вони не займатимуться політикою, політика займеться ними, як це вийшло в 2014 році", - сказав він.

Г.Борисичев також повідомив, що громадське об'єднання Всеукраїнська платформа Донбасу має намір підписати з топ-10 рейтингових кандидатів у президенти України Публічне громадське доручення, в якому буде закріплено зобов'язання кандидата щодо вирішенням проблем ТПО.

Зокрема, в документі будуть прописані зобов'язання кандидата щодо підтримки та фінансування держпрограм для забезпечення житлом ТПО, відновлення прав пенсіонерів з Донбасу на виплату української пенсії, забезпечення права ТПО брати участь у місцевих виборах, розробка і реалізація комплексного плану із відновлення миру на Донбасі, а також розробка та ухвалення спеціального закону про компенсацію постраждалим від війни в Україні.

"Ми маємо право вимагати від держави компенсацію, оскільки вона не змогла захистити наші права і наше майно, а держава, у свою чергу, зможе вимагати компенсацію від РФ за заподіяну матеріальну та моральну шкоду", - сказав він.

За словами Г.Борисичева, на сьогодні "лише в п'яти кандидатів у президенти у програмах є хоча б якесь бачення вирішення проблем Донбасу та його реінтеграції до складу України".

Він також повідомив, що Всеукраїнська платформа Донбасу вже підписала це доручення з Сергієм Тарутою і Олександром Вілкулом, заплановано підписання документа з Юлією Тимошенко, Анатолієм Гриценком, Володимиром Зеленським та іншими рейтинговими кандидатами.

"Документ необхідний для того, щоб кандидати, якщо стануть президентами, обіймуть вищі державні посади або стануть депутатами, за цим документом будуть зобов'язані сприяти реалізації всіх програм, зазначених у цьому громадському дорученні. Отримавши такий документ, ми отримуємо важіль впливу на українських політиків", - сказав він.

Г.Борисичев нагадав, що згідно з даними Мінсоцполітики в Україні зареєстровано близько 1,4 млн тимчасово переміщених осіб.

Всеукраїнська платформа Донбасу - громадський союз, що об'єднав організації і коаліції вимушених переселенців для захисту і відновлення їхніх прав. Платформа зареєстрована в 2019 році. Головою Всеукраїнської платформи Донбасу є Г.Борисичев.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рух "Люди важливі" Гусовського та Нефьодова оголошує набір усіх охочих для підготовки до роботи в органах влади

Утеплення будинків і модернізація систем опалення надасть можливість знизити тарифи на послуги ЖКП - експерти

ОПЗ не може запустити роботу через непідтвердження "Укртрансгазом" номінацій на газ

За останні 4 місяці в Україні сталося понад 70 випадків конфронтації і насильства з боку ультраправих - правозахисники

Білецький наразі не заявляв до поліції про можливу загрозу його життю та життю інших лідерів "Нацкорпусу"

"Нацкорпус" має намір провести наступну акцію проти корупції в оборонній сфері без партійної символіки - Білецький

Мураєв знімає свою кандидатуру з виборів президента на користь Вілкула

Організації-засновники РПР формально стануть союзом, але до влади своєю коаліцією йти не мають наміру

"Оппоблок" і партія "Наші" мають намір об'єднатися - Мураєв

Мураєв знімає свою кандидатуру з виборів президента на користь Вілкула

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА