15:47 16.04.2019

На першому міжнародному Noosphere Space Summit 17-18 квітня в Києві обговорять майбутнє світової та української космічної індустрії

4 хв читати

Київ. 16 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – На першому міжнародному Noosphere Space Summit, який відбудеться 17-18 квітня в Києві, обговорюватимуться актуальні питання розвитку світової та української космічної індустрії з урахуванням нових правил гри на світовому космічному ринку, що їх просувають приватні компанії т.зв. Нового космосу.

Як повідомив на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок у Києві глава організатора космічного саміту - ГО "Асоціація Noosphere" Михайло Рябоконь, основне завдання Noosphere Space Summit - донести до українського космічного співтовариства й українців, "що космос буває не лише державним: сьогодні на цьому ринку є багато приватних компаній".

Як зазначив М.Рябоконь, для участі в роботі саміту, який відбудеться на базі Київського національного університету (КНУ) ім. Шевченка, запрошено компанії приватного та державного секторів космічної галузі США, країн ЄС та Азії. Програма першого дня роботи саміту 17 квітня передбачає проведення конкурсу інженерних стартапів за двома напрямами: космічна техніка й технології та медична біоелектроніка. Призовий фонд конкурсу - 2 млн грн, до складу фіналістів цього року відібрано дев’ять компаній з України та одну із Сінгапуру. В рамках другого дня роботи саміту 18 квітня відбудеться панельна дискусія з питань майбутнього світової космічної індустрії, серед гостей, зокрема, представники зарубіжних і насамперед американських компаній, що підтримують ідеї т.зв. Нового космосу: Firefly Aerospace, Bryce Space&Technology, Ispace inc.

Як зазначив віце-президент з питань стратегічного розвитку канадської MLS Ярослав Пустовий (Yaroslav Pustovyi), космічний ринок динамічно розвивається, і, крім державного космосу, на рубежі століть з'явився т.зв. Новий космос - "фактична комерційна космонавтика, завдяки якій космос став ближчим до людини".

"Я дуже радий, що ця тема прийшла і в Україну, й українські підприємці зможуть приєднатися до цього руху, за яким майбутнє", - зауважив він.

Оцінюючи перспективи розвитку української космічної галузі, директор Firefly Ukraine Юрій Забіяка висловив упевненість, що ключовий фактор для розвитку та надходження інвестицій у галузь - це наявність політичної волі для проведення реформи галузі, без якої її майбутнє під питанням. Він нагадав, що минулої осені до Верховної Ради було подано законопроект, що передбачає скасування обмежень на роботу приватних компаній космічного сектора в Україні. "На жаль, на сьогодні, в поточній політичній ситуації, він не знайшов відгуку. Ми сподіваємося, що це (ухвалення закону - ІФ) відбудеться за нової каденції Верховної Ради", - сказав директор Firefly Ukraine. При цьому він наголосив: скасування заборони не становить жодних додаткових ризиків, оскільки держава не втрачає контролю над галуззю: це насамперед контроль над ракетними технологіями, а також регулювання космічного бізнесу й космічних запусків, уточнив він.

Відповідаючи на уточнювальне запитання агентства "Інтерфакс-Україна" про інвестиційну привабливість української космічної галузі, Ю.Забіяка зауважив: за всі роки незалежності України "ніхто толком не здійснював інвентаризації активів і оцінювання інтелектуальної власності (галузі)".

"Сьогодні ми можемо тільки говорити, що в нас є історично сформований потенціал, який ми практично готові втратити без зміни правил гри на ринку", - зауважив він.

У свою чергу директор з розвитку бізнесу Firefly Aerospace Inc. Джон Ізелла (John Isella) акцентував: "Сьогодні ми працюємо на світовому ринку пускових послуг, де важливі нові концепції, зокрема у сфері побудови космічної техніки".

"Це справді абсолютно новий час в абсолютно новій ері: велику кількість космічних апаратів буде запущено для виконання в режимі реального часу глобальних операцій із моніторингу поверхні Землі. Це також стосується принципово нових можливостей для супутникових послуг у галузі комунікації або зображень - ідеться про послуги, яких у нас ніколи не було раніше", - зауважив він.

Д.Ізелла висловив упевненість у хороших перспективах співробітництва між Україною та США в космічній галузі, особливо відзначивши наявність в Україні професійного людського ресурсу, а також високотехнологічного потенціалу.

"Новий космос", що просувається сьогодні передусім у США, - рух в аерокосмічній галузі, що має на меті розширення доступу до космосу за рахунок використання інновацій для зниження вартості запусків, а також за рахунок подолання адміністративних і логістичних обмежень, пов'язаних із залежністю від національних космічних інститутів.

Сьогодні ідею "Нового космосу" найактивніше просувають на ринку американські Virgin Galactic, Blue Origin, SpaceX.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Голова Ортодоксальної єврейської торговельної палати просить Зеленського очистити Умань від корупції та посприяти будівництву синагоги

В Україні видадуть книгу про умисних і серійних убивць

Позитивний ефект від 2Д-кодування перевищить витрати на його впровадження - експерти

Спортсмен має намір за місяць подолати понад 800 км Дніпра вплав від кордону з Білоруссю до Чорного моря

Дії прокуратури України при екстрадиційних перевірках за запитом Москви суперечать позиції про політичне переслідування українців в РФ - правозахисники

"ArcelorMittal Кривий Ріг" у липні отримає $1 млн збитків через дії СБУ - в. о. гендиректора

Низка громадських активістів побоюються, що ремонт Центрального мосту в Дніпрі, який став предметом парі між Зеленським і Філатовим, буде фіктивним

Під час створення "Слугою народу" однопартійної більшості у ВР для нормальної роботи гілок влади знадобляться досвід і уміння професійних політиків - експерти

Українці твердо підтримали б на референдумі вступ до ЄС, і впевнено "провалили" б референдум про відновлення відносин з СНД - соцопитування

Третина українців проголосували б за позаблоковий статус України на відповідному референдумі, не визначилися з позицією трохи менше - соцопитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА