20:05 10.05.2019

"Укрсадвинпром" просить адаптувати програму держпідтримки садівництва під ягідні підприємства, розширити перелік виноробних областей

2 хв читати

Київ. 10 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - ГС "Укрсадвинпром" просить Міністерство аграрної політики та продовольства України адаптувати програму державної підтримки садівництва під ягідні підприємства, а також розширити перелік виноробних областей.

Про це учасники "Укрсадвинпрому" повідомили на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.

"Ринки ОАЕ та Сінгапуру сприймають ягоду лише в малій упаковці - 125 г. Вручну підготувати великі обсяги ягоди по 125 г неможливо. Тому потрібні лінії оптичного сортування та пакування лохини. І було б добре, щоб ягідники могли претендувати на компенсації за купівлю сортувальних ліній (як і яблучні підприємства - ІФ)", - сказав гендиректор підприємства "Українська ягода" Тарас Баштаник.

За його словами, ягідні підприємства також потребують камер із регульованим газовим середовищем (РГС), які дають змогу зберігати ягоду без втрати якості до 45 днів. Так виробники зможуть продавати ягоду після сезону збирання, коли ціна буде вигідніша. Нині обсяги холодильників з РГС, передбачені програмою держпідтримки, занадто великі для ягідних підприємств.

Т.Баштаник також зазначив, що при експорті на віддалені ринки ягідні підприємства стикаються з логістичними труднощами.

"Із Києва взагалі не літають вантажні літаки до ОАЕ і Сінгапуру. Максимальний розмір палети - 80 см, за тиждень до Еміратів максимально можливо експортувати 7 тонн лохини, й це без температурного режиму, тому про суниці й малину навіть не йдеться. Так само Сінгапур - туди навіть прямих перельотів немає", - розповів він.

Крім того, на думку учасників "Укрсадвинпрому", необхідно розширити перелік виноробних областей України, в яких підприємства можуть отримувати компенсації за саджанці винограду. Зокрема, асоціація пропонує додати до переліку західні області, де клімат і кислотність ґрунту створюють хороші умови для виробництва білих вин. Також пропонується розширити перелік сортів винограду, які входять до програми компенсації.

Підприємство "Українська ягода" вирощує лохину, суницю, малину та черешню на площі 100 га. У 2018 році здійснило пробну поставку лохини до Сінгапуру, налагоджує експорт у Дубаї.

"Укрсадвинпром" об'єднує понад 170 підприємств із різних регіонів України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Енергоатом" заборгував "Енергопроекту" понад 25 млн грн за вже виконані роботи - голова інституту

Частка економічних оптимістів серед українців знизилася з січня з 31% до 29,3% - опитування

Соцопитування: Лідерами недовіри громадян України залишаються чиновники, партії, парламент і суди - понад 70%

80% українців вірять у перемогу України, відносна більшість вважає перемогою відновлення кордонів станом на січень 2014 року - опитування

Більшість українців негативно ставиться до ідеї проведення виборів до завершення війни - опитування

54% українців довіряють Зеленському, 50% довіряють президенту як соціальному інституту - опитування

Соцопитування: 33% українців вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 47% - у неправильному

Російська влада систематично проводить політику переселення українців з окупованих територій до РФ - аналітичний звіт

Результати спільного дослідження Active Group та Experts Club щодо ставлення українців до країн Східної Азії та Близького Сходу

65% українців вважають нашу перемогу дуже ймовірною - результати соцдослідження

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА