12:28 16.05.2019

Понад третина українців очікують, що здатність Зеленського справлятися з керівництвом країною з'ясується через рік, - опитування

2 хв читати

Київ. 16 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Чи впорається новий президент України Володимир Зеленський із керівництвом країною, стане зрозуміло через рік, вважають 35,5% українців, свідчать результати спільного соцопитування центру "Соціальний моніторинг", Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременка та Соціологічної групи "Рейтинг".

Так, згідно з результатами соцдослідження, оприлюдненими у четвер у прес-центрі "Інтерфакс-Україна", 3,9% респондентів вважають, що впорався чи ні Зеленський із керівництвом країною стане зрозуміло через місяць або раніше, 18,4% - через перших 100 днів, 26,2% - через півроку, 35,5% - через рік, 7,1% - інший варіант, 8,9% - не змогли відповісти.

У свою чергу 53,7% опитаних вважають, що першим кроком нового президента України має стати подання до Верховної Ради законопроекту про зняття недоторканності народних депутатів, суддів і президента. 40,9% вважають, що він має розпочати прямі переговори у форматі "Україна - РФ - ДНР - ЛНР" для припинення вогню та повернення Донбасу. 38,4% упевнені, що Зеленський спочатку має забезпечити повернення українських військовополонених і утримуваних осіб, 38,1% - ініціювати розпуск чинного скликання Верховної Ради та проведення дострокових виборів. Ще 35,1% вважають, що Зеленський насамперед має посилити економічні санкції проти Росії та російського капіталу в Україні, 33,7% - що забезпечити стабільність національної валюти і банківської системи, 30,6% - знизити зарплату топ-чиновників, 25,8% - розпочати або прискорити розслідування резонансних корупційних злочинів, 25,4% - розпочати дискусії з метою негайної зміни генпрокурора, глави СБУ, прем'єра і чинного складу уряду.

Ще 17,9% виступають за те, щоб Зеленський насамперед завершив медреформу, 17,8% - щоб змінив систему парламентських виборів, 16,3% - розпочав поглиблення переговорів з ЄС і США щодо Криму та Донбасу, 13,3% - активізував переговори про вступ до ЄС, 13,2% - вніс законопроект про референдум, 11,4% - ініціював перезапуск Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратори, 9,9% - активізував переговори про вступ до НАТО.

Крім того, 36,8% респондентів вважають, що протягом найближчих місяців ситуація в Україні ймовірно покращиться, 12,9% очікують безумовного поліпшення, 15,9% - що ймовірно погіршиться, 4,9% - що безумовно погіршиться, а 29,3% не змогли відповісти.

Дослідження проводилося з 30 квітня до 10 травня в 24 областях України та Києві. Загалом було опитано 3 тис. респондентів. Стандартна похибка вибірки не більше ніж 1,83%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Правозахисники надали звіт про переслідування активістів у Криму, звернулися до міжнародної спільноти та прокурора МКС

"Прозорро.Продажі" може забезпечити прозорі механізми реалізації майна боржників згідно з новим Кодексом з процедур банкрутства - Нефьодов

Три чверті українців підтримують прямі переговори президента України з РФ для відновлення миру на Донбасі - опитування

40,3% українців позитивно ставляться до Росії та 12,6% до Путіна - соцопитування

Прохідний бар'єр до ВР долають 4 партії - соцопитування

"Укрсадпром" і "Ягідництво України" мають намір оскаржити рішення Печерського райсуду щодо арешту рахунків понад 20 ягідних підприємств

Конфедерація вільних профспілок проти підписання нової Генугоди з профспілками і роботодавцями в пропонованій редакції

"Укрсадвинпром" просить адаптувати програму держпідтримки садівництва під ягідні підприємства, розширити перелік виноробних областей

Громадські організації заявляють про незадеклароване майно одного з претендентів на посаду голови податкової служби

Новий президент має зберегти та зміцнити міжнародну підтримку України в умовах втоми світу від конфліктів - експерт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА