13:31 16.05.2019

Три чверті українців підтримують прямі переговори президента України з РФ для відновлення миру на Донбасі - опитування

2 хв читати

Київ. 16 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Для відновлення миру на сході України президент країни має піти на прямі переговори з Росією, вважають 75% українців, а 55,4% виступають за прямі переговори з керівництвом так званих ЛНР і ДНР, свідчать результати спільного соцопитування центру "Соціальний моніторинг", Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременка та Соціологічної групи "Рейтинг".

Так, згідно з результатами соцдослідження, презентованими в четвер у прес-центрі агентства "Інтерфакс-Україна", 24,2% респондентів відповіли, що президент України швидше повинен піти на прямі переговори з Москвою, 50,8% - безумовно повинен, 7,7% - швидше не повинен, 8,4% - безумовно не повинен, а 9% не змогли відповісти.

Крім того, 36,2% опитаних відповіли, що для відновлення миру на Донбасі президент безумовно має піти на прямі переговори з керівництвом так званих ЛНР і ДНР, 19,2% - швидше повинен, 12,4% - швидше не повинен, 20,3% - безумовно не повинен, а 11,9% не змогли відповісти.

Також 65,3% респондентів відповіли, що Україна має іти на компроміси заради відновлення миру та повернення територій, 21,3% - відповіли, що не повинна, а 13,5% не змогли відповісти.

Зокрема, 49,2% опитаних громадян вважають, що питання про статус непідконтрольних територій Донбасу необхідно виносити на всеукраїнський референдум, 29,8% виступили проти винесення цього питання на референдум, а 21,1% не змогли відповісти.

Також, відповідно до опитування, 39,9% підтримують надання непідконтрольним територіям Донбасу особливого статусу як варіант вирішення проблеми з цими територіями, 18,5% вважають таким варіантом офіційне визнання того, що найближчими роками ці території не можуть повернутися в Україну, й буде їх повна ізоляція, 17,3% - за продовження бойових дій, спрямованих на повне відновлення контролю України над цими територіями, а 24,3% не змогли відповісти.

Крім того, 48,9% опитаних заявили, що підтримали б надання непідконтрольним територіям Донбасу автономії в складі України для мирного врегулювання конфлікту, 33,5% - не підтримали б такого рішення, а 17,6% не змогли відповісти.

Дослідження проводилося з 30 квітня по 10 травня у 24 областях України та Києві. Загалом було опитано 3 тис. респондентів. Стандартна похибка вибірки не перевищує 1,83%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Бахматюк упевнений у своїй правоті та безперспективності звернень про його видачу після рішення ВАКС про заочний арешт

"Слузі народу" варто скоріше визначитися з єдиним кандидатом у мери Києва, вважає політолог

Кличко лідирує у симпатіях киян із 42,5%, кандидата від "Слуги народу" можуть підтримати 26,5% - опитування "Соціального моніторингу"

Позапарламентські партії закликають Зеленського подати до ВР законопроект про можливість створення політичних союзів на місцевих виборах-2020

Непарламентські партії та громадськість виступили з вимогою до президента створити умови для політичних об’єднань

За Кличка на виборах мера Києва зараз готові проголосувати 41,1% осіб, що визначилися - опитування SOCIS

43,3% киян вважають, що ситуація в Україні розвивається у неправильному напрямі, 35,4% - що неправильно розвивається ситуація в Києві - опитування SOCIS

Адвокат Новіков: Президент сам підтвердив свою зацікавленість у кримінальних справах проти Порошенка

Депутат Деркач передав до Офісу генпрокурора матеріали, які нібито свідчать про вплив Байдена на Порошенка

Допоміжна репродуктивна медицина в Україні потребує законодавчого регулювання - думка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА