14:10 22.05.2019

ПЦУ є найбільшою церквою в Україні – опитування

2 хв читати
ПЦУ є найбільшою церквою в Україні – опитування

Вірними Православної Церкви України вважають себе 61,5% православних українців, а про приналежність до УПЦ Московського Патріархату заявляють 18%. Такі результати опитування громадської думки Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) оприлюднив сьогодні, 22 травня, на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна».

«Абсолютна більшість опитаних - 79% - ідентифікують себе православними. Із них найбільше – 49% – вважають себе належними до Православної Церкви України. До УПЦ Московського Патріархату зараховують себе 16% українців, а православними безвідносно до конкретного патріархату – 14%», - представив результати опитування заступник Антон Грушецький, заступник директора КМІС.

За словами Грушецького, про приналежність до Української греко-католицької церкви заявили 9% опитаних українців, а прихильниками інших конфесій є 5%.

«Атеїстами себе визнають 4% опитаних», - зазначив Антон Грушецький

Всеукраїнське репрезентативне опитування громадської думки «Конфесійна структура і створення Православної Церкви України: травень 2019» КМІС провів 12-18 травня 2019 року. Участь в опитуванні узяли 1200 респондентів, які проживають у всіх областях України та в Києві за винятком АР Крим.

Як повідомлялося, 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися в єдину Православну церкву України, яку очолив митрополит Епіфаній.

Томос про автокефалію ПЦУ отримала 6 січня 2019 року у Стамбулі з рук патріарха Варфоломія.

На початку травня Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що Українська православна церква Київського патріархату продовжує діяльність. У Міністерстві культури заявили, що УПЦ КП припинила діяльність як релігійне об’єднання і приєдналася до новоутвореної Православної церкви України.

Раніше Блаженнійший митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній допустив, що православні східного і західного обрядів в майбутньому можуть об'єднатися в одну церкву.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дочка кримськотатарського активіста Бекірова закликає боротися за звільнення всіх незаконно затриманих у Криму

Національна стратегія розвитку eHealth необхідна для реалізації "держави у смартфоні"

Пілот у Полтавській області з реформи стаціонарної медичної допомоги працює успішно

Асоціація "ЕСО здоров'я України" запускає програму для ефективного управління медичними закладами

У "Голосі" пропонують ліквідувати департамент "К" і захисту економіки, а також скоротити штат СБУ в рамках реформи спецслужби

Володимир-Волинська птахофабрика закликає приєднатися до петиції про заборону використання антибіотиків у сільському господарстві

Депутатам нової Верховної Ради запропонували електронного помічника - чат-бота для майбутніх нардепів

Голова Ортодоксальної єврейської торговельної палати просить Зеленського очистити Умань від корупції та посприяти будівництву синагоги

В Україні видадуть книгу про умисних і серійних убивць

Позитивний ефект від 2Д-кодування перевищить витрати на його впровадження - експерти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА