15:00 22.05.2019

Незалежну ПЦУ та Томос підтримують представники всіх конфесій в Україні – КМІС

2 хв читати
Незалежну ПЦУ та Томос підтримують представники всіх конфесій в Україні – КМІС

Створення Православної Церкви України і надання їй Томосу більшість українців сприймають як об’єднавчий фактор для суспільства. Такі результати опитування громадської думки Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) оприлюднив сьогодні, 22 травня, на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна».

«До створення Православної Церкви України і надання їй Томосу позитивно ставляться 54,2% українців. Нейтральне ставлення мають 31,2%, негативне – 10,9%», - зазначив на презентації результатів опитування заступник директора КМІС Антон Грушецький.

За його словами, іще більше українців – 64,5% - вважають умови, визначені у Томосі, достатніми для розвитку незалежної ПЦУ. Протилежної думки дотримуються 8,8%, які вважають, що слід відмовитися від Томосу та відновити діяльність Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП).

Заступник директора КМІС також додав, що прихильники Православної Церкви України є не лише серед вірян самої ПЦУ, а й серед усіх конфесій, які представлені в Україні.

«Майже 65% населення України вважають, що відмовлятися від Томосу про автокефалію ПЦУ не можна і що умов, визначених в ньому, достатньо для розвитку незалежної української церкви. При цьому, не готові відмовлятися від Томосу 77,6% вірян ПЦУ, 40,6% вірян УПЦ МП, 39,9% православних без конкретизації церкви, 73% греко-католиків та 39,4% атеїстів», - зазначив Грушецький.

Всеукраїнське репрезентативне опитування громадської думки «Конфесійна структура і створення Православної Церкви України: травень 2019» за участю 1200 жителів усіх областях України та Києва (за винятком АР Крим) КМІС провів 12-18 травня 2019 року.

Як повідомлялося, 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися в єдину Православну церкву України, яку очолив митрополит Епіфаній.

Томос про автокефалію ПЦУ отримала 6 січня 2019 року у Стамбулі з рук Константинопольського Патріарха Варфоломія.

На початку травня Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що УПЦ КП продовжує діяльність. Натомість у Міністерстві культури заявили, що як релігійне об’єднання УПЦ КП припинила діяльність, приєднавшись до ПЦУ на Помісному соборі 15 грудня 2018 року.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

П'ять партій мають реальні шанси пройти до ВР, ще одна балансує на межі з урахуванням похибки - опитування

П'ять партій мають реальні шанси пройти до ВР, ще одна балансує на межі з урахуванням похибки - опитування

Націоналісти в новій ВР ініціюватимуть розрив дипвідносин з РФ, відмову від Мінського процесу та заміну "нормандського" на "будапештський" формат

Об'єднані сили націоналістів ідуть до ВР, щоб протистояти реваншу проросійських сил і домогтися досягнення миру на українських умовах

Об'єднані сили націоналістів висунуть щонайменше 200 своїх кандидатів до ВР - Тягнибок

Понад половина українців вважає реальною загрозу РФ для незалежності та територіальної цілісності України - опитування SOCIS

Майже 70% українців назвали ситуацію в країні напруженою, понад третина за самостійний розвиток України - опитування SOCIS

Опитування SOCIS: Майже 70% українців підтримали б на референдумі вступ України в ЄС, трохи більше ніж половина - в НАТО

До ВР можуть пройти шість партій, лідером електоральних симпатій є "Слуга народу" - опитування SOCIS

До ВР можуть пройти шість партій, лідером електоральних симпатій є "Слуга народу" - опитування SOCIS

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА