15:00 22.05.2019

Незалежну ПЦУ та Томос підтримують представники всіх конфесій в Україні – КМІС

2 хв читати
Незалежну ПЦУ та Томос підтримують представники всіх конфесій в Україні – КМІС

Створення Православної Церкви України і надання їй Томосу більшість українців сприймають як об’єднавчий фактор для суспільства. Такі результати опитування громадської думки Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) оприлюднив сьогодні, 22 травня, на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна».

«До створення Православної Церкви України і надання їй Томосу позитивно ставляться 54,2% українців. Нейтральне ставлення мають 31,2%, негативне – 10,9%», - зазначив на презентації результатів опитування заступник директора КМІС Антон Грушецький.

За його словами, іще більше українців – 64,5% - вважають умови, визначені у Томосі, достатніми для розвитку незалежної ПЦУ. Протилежної думки дотримуються 8,8%, які вважають, що слід відмовитися від Томосу та відновити діяльність Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП).

Заступник директора КМІС також додав, що прихильники Православної Церкви України є не лише серед вірян самої ПЦУ, а й серед усіх конфесій, які представлені в Україні.

«Майже 65% населення України вважають, що відмовлятися від Томосу про автокефалію ПЦУ не можна і що умов, визначених в ньому, достатньо для розвитку незалежної української церкви. При цьому, не готові відмовлятися від Томосу 77,6% вірян ПЦУ, 40,6% вірян УПЦ МП, 39,9% православних без конкретизації церкви, 73% греко-католиків та 39,4% атеїстів», - зазначив Грушецький.

Всеукраїнське репрезентативне опитування громадської думки «Конфесійна структура і створення Православної Церкви України: травень 2019» за участю 1200 жителів усіх областях України та Києва (за винятком АР Крим) КМІС провів 12-18 травня 2019 року.

Як повідомлялося, 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися в єдину Православну церкву України, яку очолив митрополит Епіфаній.

Томос про автокефалію ПЦУ отримала 6 січня 2019 року у Стамбулі з рук Константинопольського Патріарха Варфоломія.

На початку травня Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що УПЦ КП продовжує діяльність. Натомість у Міністерстві культури заявили, що як релігійне об’єднання УПЦ КП припинила діяльність, приєднавшись до ПЦУ на Помісному соборі 15 грудня 2018 року.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дочка кримськотатарського активіста Бекірова закликає боротися за звільнення всіх незаконно затриманих у Криму

Національна стратегія розвитку eHealth необхідна для реалізації "держави у смартфоні"

Пілот у Полтавській області з реформи стаціонарної медичної допомоги працює успішно

Асоціація "ЕСО здоров'я України" запускає програму для ефективного управління медичними закладами

У "Голосі" пропонують ліквідувати департамент "К" і захисту економіки, а також скоротити штат СБУ в рамках реформи спецслужби

Володимир-Волинська птахофабрика закликає приєднатися до петиції про заборону використання антибіотиків у сільському господарстві

Депутатам нової Верховної Ради запропонували електронного помічника - чат-бота для майбутніх нардепів

Голова Ортодоксальної єврейської торговельної палати просить Зеленського очистити Умань від корупції та посприяти будівництву синагоги

В Україні видадуть книгу про умисних і серійних убивць

Позитивний ефект від 2Д-кодування перевищить витрати на його впровадження - експерти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА