16:13 22.05.2019

Українські підлітки залежать від соцмереж, схильні нехтувати своїм здоров'ям і перебувати в нервозності - опитування

2 хв читати

Київ. 22 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Низький рівень активності, шкідливі харчові звички та частий стан пригніченості загалом характеризують нинішніх українських підлітків, свідчать дані соцдослідження, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка спільно з ЮНІСЕФ.

"Згідно з даними нашого дослідження, українські підлітки повідомляють про низький рівень фізичної активності й переважно шкідливі харчові звички. Вони говорять поширення булінгу, насильства в школах і недостатню щоденну підтримку з боку сім'ї", - розповіла в середу на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сільвандер.

За її словами, така ситуація впливає на результати навчання підлітків і може вплинути на здоров'я та благополуччя в дорослому віці.

Згідно з даними опитування, третина підлітків мають зайву вагу, кожен п'ятий вважає своє здоров'я середнім або поганим, а більше половини опитаних підлітків скаржаться на поганий настрій і нервозність. 31% респондентів серед дівчат і 21% - серед хлопців зізналися, що відчували такий рівень відчуття безнадійності й печалі, що припиняли займатися рутинними справами.

Що стосується вживання алкоголю, тютюну та наркотичних речовин, то вже в 10 років кожен сьомий має досвід вживання спиртних напоїв. Серед респондентів 17-річного віку такий досвід є у понад 60%.

16% дівчат і 24% хлопців віком від 11 до 17 років мають досвід куріння, а марихуану хоча б раз вживали 8% опитаних підлітків віком 13-17 років.

Кожен четвертий підліток жіночої статі й 40% підлітків чоловічої статі віком 13-17 років має досвід статевих стосунків, і лише 12% опитаних молодих людей мають уявлення про ВІЛ-інфекції.

Опитування також показало, що українські підлітки залежать від соцмереж і віртуального спілкування - 25% респондентів визнали, що постійно думають про час, який можна провести в соцмережах.

Третина опитаних підлітків, згідно з дослідженням, мінімум раз на рік бере участь у бійках, 35% підлітків зізналися, що протягом найближчих двох місяців кривдили когось або самі були ображені.

Соціологічне дослідження було проведено в 2018 році Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка спільно з ЮНІСЕФ у 287 навчальних закладах України, опитано було більше ніж 13 тисяч респондентів віком від 10 до 17 років, використовувався метод самозаповнення опитувальника.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

П'ять партій мають реальні шанси пройти до ВР, ще одна балансує на межі з урахуванням похибки - опитування

П'ять партій мають реальні шанси пройти до ВР, ще одна балансує на межі з урахуванням похибки - опитування

Націоналісти в новій ВР ініціюватимуть розрив дипвідносин з РФ, відмову від Мінського процесу та заміну "нормандського" на "будапештський" формат

Об'єднані сили націоналістів ідуть до ВР, щоб протистояти реваншу проросійських сил і домогтися досягнення миру на українських умовах

Об'єднані сили націоналістів висунуть щонайменше 200 своїх кандидатів до ВР - Тягнибок

Понад половина українців вважає реальною загрозу РФ для незалежності та територіальної цілісності України - опитування SOCIS

Майже 70% українців назвали ситуацію в країні напруженою, понад третина за самостійний розвиток України - опитування SOCIS

Опитування SOCIS: Майже 70% українців підтримали б на референдумі вступ України в ЄС, трохи більше ніж половина - в НАТО

До ВР можуть пройти шість партій, лідером електоральних симпатій є "Слуга народу" - опитування SOCIS

До ВР можуть пройти шість партій, лідером електоральних симпатій є "Слуга народу" - опитування SOCIS

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА