15:42 28.05.2019

Голова Держмолодьжитло вважає держпрограми забезпечення безкоштовним житлом силовиків корупційними і просить Зеленського переглянути їх

3 хв читати

Київ. 28 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Більшість затверджених на 2019 рік державних житлових програм, які передбачають безоплатне забезпечення квартирами, є непрозорими та містять велику частку корупції, вважає голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло) Сергій Комнатний.

"Більшість програм передбачають безкоштовну роздачу житла. Забезпечити таку велику кількість українських громадян, які потребують поліпшення житлових умов, шляхом безкоштовної роздачі квартир, ми не зможемо ніколи. Такого підходу немає в жодній розвиненій країні. Є соціальне житло, яке надається в тимчасове користування без переходу права власності, і є іпотечні банківські програми", - сказав Комнатний під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" на тему "Іпотека після виборів: чого очікувати покупцям житла, до чого готуватися забудовникам".

Загалом, за його даними, в Україні діють 25 житлових програм, 17 з яких передбачають безповоротний ресурс для безкоштовного забезпечення житлом.

"У цих 17 програмах, я вважаю, є велика частка корупції. Все, що стосується безкоштовного надання житла, це все є непрозорою ситуацією. Безкоштовне житло без права приватизації - нормальний механізм, загальноприйнята практика. Але коли відбувається будівництво і безкоштовна видача у власність квартир за рахунок коштів платників податків - тут виникає багато запитань", - вважає голова правління Держмолодьжитло.

Поточного року, як він наголосив, з державного бюджету на всі силові структури виділено 1,8 млрд грн і в 2019 році планується побудувати або придбати для них майже 3 тис. квартир. Крім того, Мінсоцполітики виділило 1,3 млрд грн на забезпечення майже 1,5 тис. квартир.

При цьому Міністерству з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб виділено на переселенців 20 млн грн, що забезпечить приблизно 27 квартир.

"Є ще дві програми, які взагалі не передбачають створення житлового фонду. Мінсоцполітики отримує з бюджету 3 млрд грн на покриття вартості проживання та оплати житлово-комунальних послуг внутрішньо переміщених осіб. Це майже 1,5 млн осіб, які отримують у середньому по 1-1,5 тис. грн на місяць. При цьому ніхто не перевіряє, яка сім'я справді потребує допомоги, а для тих, хто все ж потребує, таких коштів не достатньо", - сказав Комнатний.

Він також наголосив, що ніхто не контролює, використовуються ці кошти за призначенням чи ні (тобто знімає сім'я житло чи ні).

"Ми пропонуємо уряду переглянути цю програму. Визначити категорії, яким потрібна підтримка, і збільшити її розмір. А частину вивільнених коштів направити на пошук стійких вирішень житлових питань для тих економічно активних внутрішньо переміщених осіб, які здатні взяти пільгову іпотеку та здатні її погашати", - зазначив голова правління Держмолодьжитло.

Через це він звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням переглянути та уніфікувати державні житлові програми.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Слідство просить продовжити терміни попереднього розслідування у справі про призначення Семочка до 10 жовтня - адвокат Новіков

Закон про злодіїв у законі не матиме особливих позитивних наслідків, він недосконалий і ухвалений більше для піару - думка

Сьогодні Зеленському не довіряють 50% громадян - Балакірєва про результати соцопитування

Початкова сума хабаря за закриття справи проти Burisma та сім'ї Байденів становила $50 млн, - Кулик

Переважна більшість українців вважають, що знати Конституцію України треба, але лише 15% її знають - опитування

Більшість жителів України вважають себе європейцями - опитування

"Міроіл" вважає непрозорою закупівлю "Укрзалізницею" мастильних матеріалів і скаржитиметься до прокуратури

Виборча кампанія на місцевих виборах вже фактично розпочалася, - Черненко

Головне завдання "партії мерів" - дати бій "слугам народу" на місцевих виборах - думка

Інвестори в ВДЕ змушені будуть подати до суду на "ГарПок" через невиплату з "зеленого" тарифу - учасник ринку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА