14:37 29.05.2019

Активісти і депутати закликають партії дотримуватися 30% гендерної квоти у списках на позачергових виборах до ВР

2 хв читати

Київ. 29 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Громадські активісти та народні депутати закликали політичні партії в Україні дотримуватися 30% гендерної квоти в партійних списках на позачергових парламентських виборах.

"Сьогодні ми хочемо звернутися до голів усіх політичних партій, звернути їхню увагу на наявність закону "Про політичні партії України". Будь ласка, виконайте норми закону "Про політичні партії в Україні", впроваджуйте, на абсолютно добровільних засадах, гендерні квоти", - сказала народний депутат України, голова парламентського підкомітету з питань гендерної рівності та недискримінації Ірина Суслова на прес-конференції в прес-центрі агентства "Інтерфакс-Україна" в середу в Києві.

Суслова зазначила, що в українській політиці жінки представлені на рівні 11,8%.

"Йдеться про недопредставлених жінок в українській політиці. Коли ми говоримо про необхідність впровадження квот, то насамперед ми говоримо про необхідність вирівнювання дисбалансу, який наразі існує", - додала депутат.

У свою чергу голова громадської організації "Ліга захисту прав жінок "Гармонія рівних" Олександра Голуб висловила думку, що впровадження квот політичними партіями в Україні допоможе отримати більшу підтримку виборців, реалізувати запит суспільства на оновлення парламенту, а також зробити інститут парламенту більш дієздатним, стабільним, авторитетним.

"Це не примхи активістів - це та необхідність, яка потрібна в сучасному світі. У нас 54% жінок в Україні, і це не просто статистика. Це наші матері, сестри, дочки, подруги, і вони мають право бути представленими в парламенті, знати, що їхні права будуть захищені", - наголосила експерт із недискримінації Центру прав людини ZMINA Ірина Віртосу.

Добровільну 30% гендерну квоту включили до закону "Про політичні партії України" в 2013 році. З 2015 року вона також поширюється на місцеві вибори.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Слідство просить продовжити терміни попереднього розслідування у справі про призначення Семочка до 10 жовтня - адвокат Новіков

Закон про злодіїв у законі не матиме особливих позитивних наслідків, він недосконалий і ухвалений більше для піару - думка

Сьогодні Зеленському не довіряють 50% громадян - Балакірєва про результати соцопитування

Початкова сума хабаря за закриття справи проти Burisma та сім'ї Байденів становила $50 млн, - Кулик

Переважна більшість українців вважають, що знати Конституцію України треба, але лише 15% її знають - опитування

Більшість жителів України вважають себе європейцями - опитування

"Міроіл" вважає непрозорою закупівлю "Укрзалізницею" мастильних матеріалів і скаржитиметься до прокуратури

Виборча кампанія на місцевих виборах вже фактично розпочалася, - Черненко

Головне завдання "партії мерів" - дати бій "слугам народу" на місцевих виборах - думка

Інвестори в ВДЕ змушені будуть подати до суду на "ГарПок" через невиплату з "зеленого" тарифу - учасник ринку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА