15:33 09.07.2019

Урожай плодів і ягід в Україні в 2019 році може скоротитися на чверть через погодні умови

3 хв читати

Київ. 9 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Урожай плодів і ягід в Україні в поточному сезоні може скоротитися на чверть порівняно з попереднім через несприятливі погодні умови, вважає голова Української асоціації аграрного експорту Дмитро Крошка.

"Майбутній сезон однозначно стане менш врожайним порівняно з попереднім. Ми можемо побачити на чверть зниження виробництва в промислових господарствах зерняткових, кісточкових і ягідних культур, які традиційно вирощуються в Україні. Виробники скаржаться на дощову весну, посушливе літо, за рахунок швидких перепадів температур - град. Попереду ще два місяці, які за рахунок погодних умов будуть, як лотерея, для виробників зерняткових культур", - повідомив він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

За словами Крошки, урожай яблук в Україні в поточному сезоні від промислових виробників може скоротитися на 30%.

"Якщо в 2018 році ми збирали 655 тис. тонн яблук різної якості і різних сортів, то сьогодні загальний вал ми очікуємо на рівні 460 тис. тонн, що однозначно матиме вплив на весь ринок і виробництво продуктів, які є похідними", - зазначив голова асоціації.

У 2018 році промисловці зібрали 45 тис. тонн кісточкових культур, цього року урожай може становити близько 38 тис. тонн.

"Ми очікуємо падіння виробництва традиційних ягідних культур в Україні через погодно-кліматичні умови з 26 тис. тонн до 23 тис. тонн. Поряд із цим за рахунок вступу в плодоношення суттєвих площ лохини обсяги виробництва цієї культури буде збільшено. Минулого року ми зібрали близько 3 тис. тонн цієї культури, цього року вийдемо на 4 тис. тонн, що для українського ринку є значним, і прогнозуємо, що за підсумками майбутнього маркетингового року вийдемо на зростання експорту", - сказав Крошка.

Він зазначив, що логічним на цьому тлі буде зростання цін на весь асортимент виробленої в Україні плодово-ягідної продукції. Найбільш відчутним може стати зростання ціни на яблука, при цьому ціна на лохину може залишатися стабільною або навіть знизитися. Водночас залишається невідомим співвідношення високої і низької якості зібраного врожаю плодово-ягідних культур у структурі виробництва.

Крошка також повідомив, що в сезоні 2018/2019 експорт Україною яблук зріс у 1,6 раза - до 55,6 тис. тонн за рахунок попиту на українське яблуко, проте груш - скоротився в 1,7 раза, до 434 тонн.

Україна збільшила експорт волоського горіха за цей період на 45% - до 48,5 тис. тонн і цей показник продовжить зростання завдяки вступу в плодоношення горіха, площі під яким розширюються з року в рік.

Як зазначив голова асоціації, на скорочення експорту кісточкових культур (вишні, черешні, сливи) впливає відсутність технологій із передпродажної підготовки продукції в частині охолодження, упаковки продукції. Крім того, експорт стримує нерозвинена логістика постачання свіжої продукції кісточкових культур.

"Ми мамо серйозне падіння з експорту сливи (з 8 тис. тонн до 133 тонн - ІФ). Це пов'язано з тим, що основним ринком збуту для української сливи був ЄС, де минулого сезону місцеві виробники мали серйозні обсяги виробництва. Українські виробники не змогли конкурувати з європейськими та реалізовували сливу переважно на внутрішньому ринку", -повідомив Крошка.

За його словами, експорт ягідних культур (суниця, малина, лохина) в сезоні 2018/2019 скоротився, що пов'язано з недостатнім забезпеченням передпродажною підготовкою для свіжих культур.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Відсутність домовленостей Байдена та Путіна щодо України - краще, ніж домовленості на користь Росії, - політолог

Постковідну реабілітацію необхідно розпочинати ще під час хвороби - думка

Правозахисники вимагають виключення деяких людей, яких вважають помилково внесеними до санкційних списків рішенням РНБО від 14 травня 2021 року

Майже половина українців користуються українською мовою в побуті - опитування

До ВР точно проходять "Слуга народу", "ОПЗЖ", "ЄС", "Батьківщина" - опитування

"Голос" планує 14 червня зареєструвати у ВР пакет законопроектів для боротьби з олігархами

Байден і Путін у Женеві домовлятимуться про правила конфронтації США та РФ, зокрема стосовно України - політологи

У столиці створили "Рух ветеранів Києва"

Держбанки не готові фінансувати ВДЕ-генерацію за "зеленим" тарифом до врегулювання ситуації з платежами

Можливості безпечної реінтеграції тимчасово окупованих територій України мають опрацьовувати суспільство й держава вже сьогодні - політолог

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА