14:02 12.07.2019

Україна впроваджує електронні товарно-транспортні накладні

2 хв читати

Київ. 12 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Україна переходить на електронний формат товарно-транспортної накладної (е-ТТН), повідомив глава директорату цифрової інфраструктури на транспорті Міністерства інфраструктури Фарід Каміл огли Сафаров на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.

"Упровадження електронних товарно-транспортних накладних сприятиме якісним змінам. По-перше, так будь-які послуги надаються набагато швидше. Другий момент - ми відходимо від паперової ери. Третє - автоматизація процесів дасть змогу уникнути корупційних ризиків, які були раніше", - зазначив він.

Крім того, Сафаров повідомив, що Мінінфраструктури має намір за моделлю ProZorro створити реєстр, який дасть можливість учасникам ринку генерувати е-ТТН самостійно.

"Це означає, що ми як регулятор не втручаємося в ці процеси, оскільки розуміємо: набагато ефективніше передати цю функцію ринку. Міністерство триматиме на своєму балансі цей реєстр, дасть йому спеціальний код, і вже інші використають цей код, щоб генерувати ТТН", - наголосив глава директорату міністерства.

Він повідомив, що 19 липня 2019 року в Мінінфраструктури відбудеться нарада за участю представників відомства та учасників ринку.

"ТТН - документ, який проходить багато процедур. Спочатку його відправляє вантажовідправник, потім має підписати перевізник, перевізник повинен завірити у вантажоодержувача і після цього з усіма підписами повернути замовнику. Відповідно, "ходіння" цих документів різними бухгалтеріями призводить до тривалих термінів його підписання. Отже, істотно затримується оплата послуг перевізників, багато хто потерпає від того, що гроші вимиваються з обігу. А електронний документ пропонує скоротити його підписання лише до двох днів", - прокоментував упровадження е-ТТН співвласник Delivery Group Андрій Івасів.

Наразі текст документа не оприлюднено.

Як сказав Сафаров, його буде опубліковано в газеті "Урядовий кур'єр" найближчим часом.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Український дім у Давосі планує чергове розширення на ВЕФ-2021

Правозахисники заявляють, що Міграційна служба упереджена до членів "Хізб ут-Тахрір" і нікому не надає статусу біженців

Єдину державну інформсистему трансплантації розроблено, вона готова до запуску - розробник

ВГО "Земляцтво - рідний Донбас" створена для допомоги в досягненні миру на Донбасі, його реінтеграції та відновлення - Бахтеєва

Підтвердження канадськими експертами ідентичності голосу Труби на записах доводить політичний характер переслідувань Порошенка - адвокат

Призначення екс-адвоката Януковича першим заступником директора ДБР може нівелювати суди у "справах Майдану" - депутат Сюмар

Керівництво "Київметробуду" готове співпрацювати з правоохоронними органами для продовження будівництва метро на Виноградар

Філарет вимагає від Вселенського патріарха повернути оригінал постанови собору УПЦ-КП від 15 грудня 2018 року

За рік ультраправі вчинили 137 актів насильства - результати моніторингу

Терміни запуску метро на Виноградар відкладаються на рік - голова наглядової ради "Київметробуду"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА