14:02 12.07.2019

Україна впроваджує електронні товарно-транспортні накладні

2 хв читати

Київ. 12 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Україна переходить на електронний формат товарно-транспортної накладної (е-ТТН), повідомив глава директорату цифрової інфраструктури на транспорті Міністерства інфраструктури Фарід Каміл огли Сафаров на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.

"Упровадження електронних товарно-транспортних накладних сприятиме якісним змінам. По-перше, так будь-які послуги надаються набагато швидше. Другий момент - ми відходимо від паперової ери. Третє - автоматизація процесів дасть змогу уникнути корупційних ризиків, які були раніше", - зазначив він.

Крім того, Сафаров повідомив, що Мінінфраструктури має намір за моделлю ProZorro створити реєстр, який дасть можливість учасникам ринку генерувати е-ТТН самостійно.

"Це означає, що ми як регулятор не втручаємося в ці процеси, оскільки розуміємо: набагато ефективніше передати цю функцію ринку. Міністерство триматиме на своєму балансі цей реєстр, дасть йому спеціальний код, і вже інші використають цей код, щоб генерувати ТТН", - наголосив глава директорату міністерства.

Він повідомив, що 19 липня 2019 року в Мінінфраструктури відбудеться нарада за участю представників відомства та учасників ринку.

"ТТН - документ, який проходить багато процедур. Спочатку його відправляє вантажовідправник, потім має підписати перевізник, перевізник повинен завірити у вантажоодержувача і після цього з усіма підписами повернути замовнику. Відповідно, "ходіння" цих документів різними бухгалтеріями призводить до тривалих термінів його підписання. Отже, істотно затримується оплата послуг перевізників, багато хто потерпає від того, що гроші вимиваються з обігу. А електронний документ пропонує скоротити його підписання лише до двох днів", - прокоментував упровадження е-ТТН співвласник Delivery Group Андрій Івасів.

Наразі текст документа не оприлюднено.

Як сказав Сафаров, його буде опубліковано в газеті "Урядовий кур'єр" найближчим часом.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Борг держави перед Autostrada за виконані у 2022-2024 рр. роботи становить понад 3 млрд грн

Рада бізнес-омбудсмена розробила рекомендації для усунення бар’єрів у відновленні критичної інфраструктури

Бездіяльність влади призвела до критичної ситуації з мобілізацією - експерти

В України є потенціал до мобілізації від 300 до 800 тисяч добровольців – дослідження

Медмережа "Добробут" планує розширити роботу за ПМГ, очікує на контрактування з НСЗУ

Приватні клініки готові до роботи у ПМГ, але пропонують перегляд підходів до формування її пакетів для зниження собівартості медпослуг

МОЗ продовжує перешкоджати входженню приватних клінік в ПМГ та створює дискримінаційні умови для них - учасники ринку

Київські парки зменшилися на 800 га за 10 років – КЕКЦ

Ветерани з ампутаціями: Суспільство має прийняти той факт, що людей із ампутаціями ставатиме більше

Заповідними на Київщині у 2024 році стали 23 нові об'єкти, зокрема ділянки Змієвих валів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА