15:38 17.07.2019

Українці твердо підтримали б на референдумі вступ до ЄС, і впевнено "провалили" б референдум про відновлення відносин з СНД - соцопитування

2 хв читати

Київ. 17 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Близько 60% громадян України підтримують вступ України до Європейського Союзу, свідчать результати дослідження, проведеного Центром "Соціальний моніторинг" і Українським інститутом соціальних досліджень ім. О.Яременка.

Згідно з оприлюдненими на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу даними, якби зараз відбувався всеукраїнський референдум з питання вступу України до ЄС, то 60,8% опитаних проголосували б "за". При цьому на заході України вступ до ЄС підтримують 77,2%, на півночі - 62,3%, у центрі - 58,9%, на сході - 53,5%, на півдні - 48,7%, а на Донбасі - 37,5% респондентів.

Водночас проти вступу країни до Євросоюзу проголосували б 17,2% опитаних. Зокрема, найбільше противників вступу до ЄС на Донбасі - 33,3%, на півдні таких 30,6%, на сході країни - 25,5%, у центрі - 15,2%, на півночі - 10,3% і на заході - 7,6%.

При цьому не брали б участі в такому референдумі 9,2% респондентів, а не змогли відповісти 12,8%.

Водночас підтримка серед громадян України відновлення і зміцнення економічних відносин із Росією, Білоруссю, Казахстаном та іншими країнами СНД значно менша, ніж у варіанту вступу до Євросоюзу.

Так, якби зараз відбувався всеукраїнський референдум з питання відновлення і зміцнення економічних відносин із країнами СНД, позитивно проголосували б 26,7% респондентів, тоді як 46,4% висловилися б проти, ще 11,2% не брали б участь у такому волевиявленні, а не змогли відповісти 15,7%.

У регіональному розрізі найбільше підтримують зміцнення економічних відносин України з країнами СНД на півдні, Донбасі та сході України (43,3%, 39,6% і 38,2% відповідно). Прихильників такої інтеграції в центрі України 34,9%, на півночі - 18,1%, а на заході - 9,2%.

Дослідження проводилося 3-10 липня в усіх регіонах України, крім не підконтрольних уряду країни територій. Опитано 3022 респондентів, стандартна похибка вибірки +/-1,8%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Абсолютна більшість українців виступає проти продажу землі та за референдум - соціологи

Понад половина українців вважають, що з нагоди завершення війни 1941-1945 років слід відзначати День Перемоги 9 травня - опитування

Більше ніж половина українців називає війну Радянського Союзу проти нацистської Німеччини "Великою Вітчизняною війною" - опитування

Зеленський і Бойко очолюють рейтинг кандидатів на президентських виборах - опитування

До ВР проходять чотири партії: "Слуга народу", "ОПЗЖ", "Європейська солідарність" і "Батьківщина" - опитування

Пілотний проект щодо Національної інфраструктури геопросторових даних презентують у травні - міністр агрополітики

Земельна реформа без своєчасного ухвалення судової реформи та розвитку інфраструктури матиме негативні наслідки - політологи

Ми хочемо справедливості й дізнатися причину потрапляння до санкційних списків - "Прометей"

До ВР упевнено проходять чотири партії - UIF

Більшість українців вважають курс розвитку країни неправильним - опитування UIF

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА