16:16 15.08.2019

В Україні видадуть книгу про умисних і серійних убивць

3 хв читати

Київ. 15 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Видання в Україні унікальної монографії про умисні вбивства допоможе домогтися законодавчого закріплення поняття серійного вбивства, сподіваються її автори.

Під час презентації монографії "Теоретичні основи розслідування умисних убивств: кримінально-правові, криміналістичні та психологічні аспекти. Психологічний портрет серійного вбивці" на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер учені - автори книги висловили сподівання, що видання їхньої роботи стане каталізатором у питанні зміни в законодавстві в частині введення поняття "серійне вбивство".

"Матеріали для книги почали збиратися ще на початку 80-х років. З усього розмаїття умисних вбивств було виокремлено найбільш проблематичні в методологічному аспекті розкриття: вбивства, пов'язані з вибуховими пристроями та зброєю, вбивства матір'ю своєї новонародженої дитини, вбивства, пов'язані з розчленуванням трупа, серійні вбивства і вбивства на замовлення", - розповів один з авторів монографії, академік, доктор юридичних наук, професор Олександр Саінчин під час презентації.

Він наголосив, що в законодавчому полі не закріплено поняття "серійний вбивця", що значно ускладнює роботу із розкриття такого роду злочинів і недопущення покарання невинних.

"До теперішнього часу серійних вбивств як поняття у кримінальному праві не існує. З методологічної точки зору ми йдемо далеко попереду практики... залишилося лише законодавчо визначити правове поле", - наголосив він.

Саінчин нагадав, що для України це законодавче закріплення є важливим, оскільки за вбивство 118 осіб серійним вбивцею Сергієм Ткачем були засуджені й відбували покарання 11 невинуватих людей.

"Україна є винятковою державою, де розплодилися, якщо можна так сказати, серійні вбивці. Чикатило, Онопрієнко, Ткач - це наша земля. З часів Чикатила серійні вбивці майже що з одного району. Що це за феномен і як так - ми досі не знаємо", - зазначив учений.

Ще один автор монографії - доктор юридичних наук, професор кафедри галузевого права Олександр Сотула розповів, що він є членом підгрупи з внесення змін до кримінального законодавства і створення нового Кримінального кодексу.

"Усі ті пропозиції, які написані в нашій праці, винесено на розгляд комісії, котра ухвалюватиме рішення в частині необхідних змін у кримінальному законодавстві", - пояснив він.

Отже, як сподівається вчений, вихід книги зможе прискорити процес ухвалення законодавчих змін. "Це частина нашої стратегії", - додав він.

Автори монографії уточнили, що поки що видано тільки сигнальні екземпляри.

"Монографія - це книга специфічна. Необхідно зрозуміти, скільки примірників треба науковому співтовариству, яка кількість примірників необхідна бібліотекам, скільки примірників необхідно видати за кордон, оскільки книгу буде переведено на англійську і німецьку мови", - розповів ще один автор монографії - академік, кандидат психологічних наук Олег Мальцев.

Концептуально монографія має три розділи. Два з них включають порівняльно-правове дослідження кримінального законодавства України та інших країн романо-германської сім'ї, теоретичні основи розслідувань, тактику розшуку та затримання підозрюваних. Третій, основний розділ монографії, присвячено опису психологічного портрета серійних вбивць.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Більше ніж 40% жителів Івано-Франківська готові підтримати на виборах нинішнього мера - опитування

Більше ніж 40% жителів Івано-Франківська готові підтримати на виборах нинішнього мера - опитування

Громадські організації виступають проти запропонованого профільним комітетом ВР законопроекту про самоврядування медпрофесій

Звільнення від РРО призведе до тінізації частини аптечного ринку - думка

UkraineInvest представив "інвестиційний путівник" із 60 об'єктами

Комісія з питань захисту бізнесу проведе засідання в жовтні-2020 - UkraineInvest

Результат місцевих виборів в Україні вплине на долю Кабміну і конституційного законопроекту щодо децентралізації - думка

Пандемія COVID-19 може вплинути на зниження явки на місцевих виборах і стати технологією зриву виборів на деяких виборчих дільницях - експерти

Експерти застерігають від маніпуляцій соціологією напередодні місцевих виборів в Україні

Галузь ВДЕ розраховує на виграш справи в КС про визнання неконституційними "зелених" тарифів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА