14:46 27.08.2019

Депутатам нової Верховної Ради запропонували електронного помічника - чат-бота для майбутніх нардепів

2 хв читати

Київ. 27 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Для допомоги в роботі народних депутатів майбутньої Верховної Ради України IX скликання створили електронного помічника - чат-бота для парламентаріїв.

"Це одна з ініціатив з перетворення бюрократичної держави на "державу в смартфоні", яка є доступною і близькою для тих громадян, які її потребують", - сказала на прес-конференції у вівторок в агентстві "Інтерфакс-Україна" обрана народним депутатом України за списком "Слуги народу" Галина Янченко.

Вона зазначила, що майбутні депутати вже зіткнулися з великою кількістю різних організаційних і бюрократичних питань. "Подання документів, збір довідок, різних паперів, щоб зареєструватися в ЦВК, в апараті Верховної Ради, щоб з'ясувати, як зареєструвати й оформити на роботу помічників, у який спосіб здійснюється порядок організації відряджень, як записатися в тій чи іншій комітет або групу дружби з іншою країною", - зазначила Янченко.

За її словами, щоб допомогти майбутнім депутатам розібратися в цьому, і щоб не створювати "інформаційний хаос", у "Слузі народу" спільно з партнерами з Українського інституту майбутнього та IT-управлінням Верховної Ради виступили з ініціативою створити такого електронного помічника для нардепів.

Експерт з питань штучного інтелекту Українського інституту майбутнього Антон Семенов пояснив, що чат-бот створений, щоб скорочувати депутату час на пошук тих чи інших документів, відповідати на безліч запитань, які містяться в спеціалізованих базах даних Верховної Ради, довідниках.

"Уже зараз він може допомогти майбутньому депутату з оформленням його помічників, показати, які зали доступні для засідань, які зали парламенту стосуються яких комітетів. Бот також може розповісти про законотворчу діяльність, надати багато корисної інформації, пов'язаної з нормативними актами, пленарними засіданнями, засіданнями комітетів, посилання на державні реєстри, добре орієнтується в телефонних довідниках парламенту", - розповів він.

Голова IT-управління Верховної Ради України Олексій Сидоренко вважає, що це крок на шляху до цифрової трансформації Верховної Ради.

"Ми його бачимо насамперед як гіда і провідника складними нетрями законодавчого процесу, визначеного чинним регламентом парламенту і нормативно-правовими актами, які регулюють порядок роботи з документами у Верховній Раді", - зазначив він.

Він нагадав також про інтегровану систему "Електронний законопроект", розроблену для всіх трьох суб'єктів законодавчої ініціативи.

"Минулої п'ятниці в цій системі зареєстровано перший в історії Верховної Ради України електронний законопроект, засвідчений кваліфікованим електронним підписом. Його зареєстрував народний депутат VIII скликання Олексій Мушак. Я думаю, що ця тенденція, після ознайомлення з можливостями та функціоналом цієї системи, тільки набиратиме обертів", - сподівається Сидоренко.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дочка кримськотатарського активіста Бекірова закликає боротися за звільнення всіх незаконно затриманих у Криму

Національна стратегія розвитку eHealth необхідна для реалізації "держави у смартфоні"

Пілот у Полтавській області з реформи стаціонарної медичної допомоги працює успішно

Асоціація "ЕСО здоров'я України" запускає програму для ефективного управління медичними закладами

У "Голосі" пропонують ліквідувати департамент "К" і захисту економіки, а також скоротити штат СБУ в рамках реформи спецслужби

Володимир-Волинська птахофабрика закликає приєднатися до петиції про заборону використання антибіотиків у сільському господарстві

Голова Ортодоксальної єврейської торговельної палати просить Зеленського очистити Умань від корупції та посприяти будівництву синагоги

В Україні видадуть книгу про умисних і серійних убивць

Позитивний ефект від 2Д-кодування перевищить витрати на його впровадження - експерти

Спортсмен має намір за місяць подолати понад 800 км Дніпра вплав від кордону з Білоруссю до Чорного моря

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА