19:04 28.11.2019

В Україні зростає попит на нішеві культурні заходи - дослідження

2 хв читати

Київ. 28 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Культурні заходи здобувають дедалі більшу популярність в Україні, зокрема зростає попит на нішеві заходи, свідчить аналітичний звіт "Економічна привабливість української культури" Інституту економічних досліджень і політичних консультацій.

"Попит на культурні продукти зростає, особливо на культурні продукти, пов'язані із сучасними технологіями або соцмережами. Наприклад, музеї з інтерактивними технологіями. Також зростає попит на нішеві заходи, наприклад джазові фестивалі", - зазначила старший науковий співробітник інституту Ірина Федець, представляючи результати дослідження на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

Під час дослідження було опитано 21 респондента - діячів культури, експертів і громадських діячів.

Водночас переважно фестивалі в Україні залишаються неприбутковими, проте і не беззбитковими: їх, як правило, підтримують спонсори і меценати, зазначила Федець.

"Хто працює у збиток - то це українські телеканали. Їхні власники самі ще й субсидують діяльність телеканалів, тож інвестиції в цю галузь роблять не заради прибутку", - зазначила Федець.

Розвиток сфери культури сприяє розвитку туризму та іншим економічним ефектам, наголосив, у свою чергу, голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

"Основними учасниками культурного ринку у світі є муніципалітети, які розуміють, що культурно-креативні індустрії - інструмент розвитку територій, зокрема в депресивних районах", - сказав він.

Бураковський також зазначив, що культурно-креативні індустрії - один із головних споживачів інновацій і постачальник відповідних ресурсів для інших галузей.

"У багатьох невеликих і середніх компаніях в Європі від 8% до 20% штату - це представники креативно-культурного напряму. Наприклад, маркетинг неможливий без використання ресурсів цієї індустрії", - сказав він.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Адвокати звернуться до суду у зв'язку з оприлюдненням СБУ недостовірної інформації про розкрадання бюджетних коштів чиновниками мерії Дніпра

Рух #SaveФОП наполягає на введенні мораторію на перевірки мікробізнесу

Монографія "Філософія півдня Італії" допоможе криміналістам і психологам у розумінні природи злочинних структур

Монографія "Філософія півдня Італії" допоможе криміналістам і психологам у розумінні природи злочинних структур

Екологічна громадськість вимагає від уряду поділу Міністерства енергетики та захисту довкілля

"Голос" пропонує ВР створити Нацагентство з питань подолання наслідків російської збройної агресії

"Голос" пропонує ВР створити Нацагентство з питань подолання наслідків російської збройної агресії

Понад 60% українців віддають перевагу таксі з мобільними застосунками, 36% мали поганий досвід використання традиційних - соцопитування КМІС

Україна має дефіцит потужностей зі зберігання картоплі на рівні 1,2 млн тонн

ENSOF запускає конкурс ідей для шкільного обладнання "Атмосферна освіта"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА