12:43 20.01.2020

За рік ультраправі вчинили 137 актів насильства - результати моніторингу

2 хв читати

Київ. 20 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - У період із 14 жовтня 2018 року до 14 жовтня 2019 року представники націоналістичних і ультраправих організацій здійснили 137 актів насильства або конфронтації щодо майна, журналістів, політиків та активістів, заявила організатор моніторингу "Конфронтації та насильство ультраправих", соціолог Оксана Дутчак.

"З 14 жовтня 2018 року до 14 жовтня 2019 року було зафіксовано 137 випадків. Із них 48 - це конфронтація, 89 - це насильство з боку ультраправих, спрямоване проти людей або майна", - розповіла Дутчак у понеділок на прес-конференції в інформаційному агентстві "Інтерфакс-Україна".

Моніторинг здійснювала громадська організація Інститут "Республіка" за підтримки Фонду Рози Люксембург в Україні. Його основою стали матеріали про акти насильства або конфронтації з боку ультраправих організацій і рухів, оприлюднені в ЗМІ та соціальних мережах.

"За зазначений період найбільшу кількість актів насильства і конфронтації вчинили представники організацій С14 та "Національний корпус". За участю С14 було зафіксовано 40 випадків, серед яких 25 нападів насильницького характеру, з них десять проти людей. За "Національним корпусом" помічені 30 епізодів, 21 - насильницького характеру, з них 15 проти людей", - зазначає організатор моніторингу.

Жертвами насильницьких дій націоналістів, як повідомляється в результатах моніторингу, найчастіше були феміністичні або ЛГБТ-активісти, політики та політичні партії, представники державних або силових структур, а також журналісти.

Автори дослідження вважають, що в Україні є системна проблема з ультраправим насильством, яку породжує бездіяльність, а часом і потурання правоохоронної системи. Вони вимагають від неї проведення ретельного розслідування випадків насильства на ґрунті ненависті, а також гарантій забезпечення прав громадян на мирні зібрання, свободу слова та безпеку.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна у 2019 році збільшила експорт меду на 12,7%

Адвокати звернуться до суду у зв'язку з оприлюдненням СБУ недостовірної інформації про розкрадання бюджетних коштів чиновниками мерії Дніпра

Рух #SaveФОП наполягає на введенні мораторію на перевірки мікробізнесу

Монографія "Філософія півдня Італії" допоможе криміналістам і психологам у розумінні природи злочинних структур

Монографія "Філософія півдня Італії" допоможе криміналістам і психологам у розумінні природи злочинних структур

Екологічна громадськість вимагає від уряду поділу Міністерства енергетики та захисту довкілля

"Голос" пропонує ВР створити Нацагентство з питань подолання наслідків російської збройної агресії

"Голос" пропонує ВР створити Нацагентство з питань подолання наслідків російської збройної агресії

Понад 60% українців віддають перевагу таксі з мобільними застосунками, 36% мали поганий досвід використання традиційних - соцопитування КМІС

Україна має дефіцит потужностей зі зберігання картоплі на рівні 1,2 млн тонн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА