14:28 12.02.2020

"Голос" пропонує ВР створити Нацагентство з питань подолання наслідків російської збройної агресії

2 хв читати

(додано текст після 7-го абз.)

Київ. 12 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Партія "Голос" ініціює створення Національного агентства з питань подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації, повідомила народний депутат з однойменної фракції Леся Василенко.

"У Верховній Раді зареєстровано законопроект №3057 про Національне агентство з питань подолання наслідків російської збройної агресії", - повідомила Василенко на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу в Києві.

За її словами, таке агентство порахує всі збитки і шкоду, яких зазнала Україна внаслідок агресії РФ.

Василенко зазначила, що це вимушений крок, щоб змусити уряд працювати, рахувати і "надати громадянам цифру про наші втрати внаслідок збройної агресії РФ".

Як зазначила народний депутат фракції "Голос" Юлія Клименко, російська агресія на Донбасі та в Криму завдала Україні "16% збитків ВВП, тобто наше ВВП зменшилося на 16% у рік".

Вона наголосила, що необхідно "мати не загальні цифри, а конкретні цифри щодо конкретних збитків, яких Україна зазнає.

"Ми розуміємо, що на території Донбасу та Криму залишилися значні природні ресурси, які ніхто не обраховував... ніхто не обраховував, немає єдиного реєстру втраченого майна людьми, що переїхали з окупованих територій. Відповідно, в процесі реінтеграції це має бути обов'язково враховано", - сказала Клименко.

За словами, Клименко "законопроект спрямований на впорядкування процедури розрахунку збитків", він визначає, "хто чим займається", хто і як збирає інформацію, "як її консолідує і як подає претензію".

Вона зазначила, що наразі склалася ситуація, коли збитки, які несе Україна внаслідок російської агресії, рахують різні відомства та міністерства.

"У нас вийшло так, що кожне міністерство і відомство веде якісь свої паралельні підрахунки, які не сходяться один з одним. У результаті фактично немає ні жодного реєстру, ні розуміння суми, ні юридично консолідованої претензії. Законопроект спрямований на централізацію цього процесу, щоб мати чітке розуміння щодо всіх збитків", - наголосила Клименко.

Водночас Василенко зазначила, що, як правило, консолідовані претензії до держави-агресора про виплату репарацій виставляються після завершення війни.

"Ми повинні знати цифри, якими оперувати у переговорах зараз. Але після завершення, коли Російська Федерація звільнить всі території України, тоді Україна зобов'язана подати позов до РФ і пред'явити консолідовану претензію, в якій буде зафіксовано всі збитки, всю шкоду, якої було завдано", - сказала Василенко.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Другий тур виборів мерів 22 листопада у низці міст відбувся відповідно до стандартів, але в п'яти містах застосовувалися технології підкупу виборців - КВУ

Попит на установку сонячних станцій у 2020р істотно впав - учасники ринку

До облрад обрано 31 нардепа, але вони не планують іти з ВР - КВУ

Кандидати в мери перед другим туром використовують тему карантину вихідного дня для залучення виборців - КВУ

У КВУ фіксують багато випадків чорного піару напередодні другого туру виборів

Екс-голова ДКАУ Усов заявляє про блокування реформ у космічній галузі, просить президента розібратися з ситуацією

Правозахисники пропонують розформувати Бердянську виправну колонію №77

УПЦ КП докладає всіх зусиль, щоб в Україні була церква, незалежна і від Москви, і від Константинополя - Філарет

Діагностику хронічної обструктивної хвороби легень мають здійснювати лікарі первинки - думка

Автори конституційного подання про призначення членів НКРЕКП розраховують на якнайшвидший розгляд справи в КС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА