16:28 19.02.2020

Монографія "Філософія півдня Італії" допоможе криміналістам і психологам у розумінні природи злочинних структур

2 хв читати
Монографія "Філософія півдня Італії" допоможе криміналістам і психологам у розумінні природи злочинних структур

Київ. 19 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - У Києві відбулася презентація наукової монографії про сицилійську мафію, калабрійську ндрангету та неаполітанську каморру як філософії Південної Італії в контексті розуміння природи кримінальних структур.

На прес-конференції в середу в агентстві "Інтерфакс-Україна" академік, кандидат психологічних наук, керівник Одеського регіонального відділення Української академії наук Олег Мальцев розповів, що наукова праця стала результатом експедиційної роботи вчених на півдні Італії.

"Робота зроблена зовсім недавно, закінчили ми її в лютому, монографія навіть у тираж ще не вийшла, зараз презентуємо до тиражу", - сказав Мальцев.

За його словами, про кримінальні структури італійського Півдня було написано багато, зокрема наукових робіт, але у філософському контексті це вперше розкрито в монографії "Філософія півдня Італії".

Мальцев розповів, що разом зі своїм колегою - кандидатом психологічних наук, асоційованим професором, академіком Української академії наук Віталієм Луньовим перебував в експедиції на Півдні Італії, збираючи матеріал для монографії.

"Сама робота буде дуже скоро представлена і в електронному варіанті, і в накладі. Бібліотеки, інші установи отримають копію монографії", - сказав Мальцев.

Він уточнив, що монографію буде видано п’ятьма мовами - українською, російською, англійською, італійською та німецькою.

"Монографія - це результат роботи цілого експедиційного корпусу, експедиційної програми. Нам вдалося виявити те, про що немає інформації в бібліотеках, у "Гуглі"... Ви практично побуваєте в тому середовищі, де нам вдалося провести польові дослідження", - сказав Луньов.

Він наголосив: "Вдалося знайти мову опису... Це все описує філософію півдня... Ми від самого початку виходимо з тієї позиції, що ті три серйозні структури, про які йдеться - мафія, каморра і ндрангета - це не просто злочинні групи, як прийнято вважати... у монографії запропоновано зовсім іншу мову опису всього цього, з позиції багатовікової кримінальної традиції, - в цьому і полягає філософський підхід".

За словами вченого, ця робота стала "міксом філософської категорії та психологічної інтерпретації".

Автори книги вважають, що монографія буде цікава кримінологам, психологам, культурологам, філософам, оскільки подається новою мовою опису культур як таких.

"Йдеться про традиції, культуру, яким сотні років... багато матеріалу, пов'язаного з розумінням суті ставлення до злочину, тому що не йдеться про злочинців, які люблять займатися якоюсь зловредністю, йдеться про групи, для яких це спосіб життя в силу об'єктивних причин, в силу протиставлення їх державі", - додав Луньов.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Українські фармкомпанії пропонують створити коордгрупу із забезпечення ліками під час поширення коронавірусу

МОЗ співпрацює з приватними лабораторіями з діагностики коронавірусу - Кузін

"Сінево" передала Центру громадського здоров'я обладнання для діагностики Covid-19 методом ПЛР

Переважна більшість українців вважають, що найважливіше завдання жінок - турбота про дім і сім'ю, а чоловіків - заробляти гроші

40% опитаних українців вважають, що жінки замало представлені в політиці

Найбільш упізнаваними серед жінок-нардепів є Тимошенко та Королевська - опитування

В Україні дедалі частіше зброю використовують у побутових конфліктах і публічних місцях - експерти

Учасники акції протесту медиків #будьякНіна заявляють про закриття лікарень під виглядом медреформи

ДБР відкрило справу про тиск Джозефа Байдена на Шокіна - адвокат екс-генпрокурора

"Український кіберальянс" припинить діяльність в Україні до зняття обвинувачень із вибаченнями від СБУ за обшуки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА