18:01 26.02.2020

"Український кіберальянс" припинить діяльність в Україні до зняття обвинувачень із вибаченнями від СБУ за обшуки

3 хв читати

Київ. 26 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Громадська організація "Український кіберальянс" (Ukrainian Cyber Alliance) має намір припинити роботу з пошуку та реагування на кіберзагрози доти, доки правоохоронні органи не вибачаться за проведені обшуки та обвинувачення щодо злому інформаційної системи Міжнародного аеропорту "Одеса".

"Ми зупиняємо всю діяльність у цій країні, доки не буде встановлено справедливість, із наших членів не буде знято ці абсурдні обвинувачення і не буде принесено вибачення. Ми у цьому випадку вимагаємо сатисфакції з боку правоохоронних органів і представників влади", - заявив на прес-конференції член Ukrainian Cyber Alliance Тім Карпинський в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

При цьому він уточнив, що альянс припиняє всю діяльність, яка будь-яким чином пов'язана зі співпрацею з державними та правоохоронними органами країни.

"Тепер не буде жодних нічних дзвінків про допомогу, не буде публікацій, не буде консультацій удень і вночі для різних державних силових відомств. Все зупинилося", - заявив, у свою чергу, співзасновник компанії Олександр Галущенко.

У вівторок, 25 лютого, Головне управління Нацполіції України в Одеській області спільно зі Службою безпеки України провели обшуки за місцем реєстрації активістів і співзасновників громадської організації "Український кіберальянс" Шона Таунсенда, Олександра Галущенка та Андрія Перевезія.

У "Кіберальянсі" наголосили, що не мають жодного стосунку до розміщення на табло аеропорту фотографії екоактивістки Грети Тунберг із лайливим написом англійською мовою. Крім того, члени організації нагадали, що задовго до цього прецеденту передали і керівництву аеропорту, і правоохоронним органам Одеси інформацію про наявність вразливостей у системах аеропорту.

Як зазначили члени "Кіберальянсу" на прес-конференції, під час обшуків правоохоронці неодноразово порушували Кримінальний процесуальний кодекс України, зокрема вилучили частину техніки, зокрема неробочої.

"Коли під час обшуків побачили обсяг носіїв - вони сказали, що у них стільки (пам'яті - ІФ) немає. Вони зробили посекторну копію з ноутбуків, але потім на вимогу процесуального прокурора... було ухвалено рішення забирати все. Посекторні копії не брати, потрібні оригінали", - повідомив Галущенко.

При цьому він заявив, що вбачає у діях правоохоронців елемент залякування - конфісковано навіть роутер, забирати який, на думку експерта кіберполіції, не було необхідності.

За словами Перевезія, під час обшуків у нього вилучили ноутбук без батареї, без жорсткого диска та без оперативної пам'яті, а також телефон дитини. Було зламано двері та перерізано інтернет-кабель, що веде до квартири.

На думку адвоката членів "Українського кіберальянсу" Вадима Колокольнікова, ситуація, що склалася, загалом схожа на спроби СБУ скомпрометувати членів організації.

"Орієнтовна вартість вилученої техніки ще уточнюється. Щойно ми підрахуємо її кількість - звернемося за поверненням", - наголосив він.

Адвокат також повідомив, що "Український кіберальянс" звертатиметься зі скаргами до Державного бюро розслідувань щодо перевищення повноважень працівниками Нацполіції і до суду з вимогою повернути вилучене майно.

"Ukrainian Cyber Alliance об'єднує фахівців із кібербезпеки, кіберзахисту та інформаційної безпеки. Кожен із нас - сертифікований фахівець... І обвинувачувати нас в тому, що ми викладаємо фотографії, бо нам нема чого робити - щонайменше абсурдно", - заявив Перевезій.

У свою чергу Карпинський наголосив: Ukrainian Cyber Alliance вже третій рік офіційно займається проблемами кібербезпеки та проблемами об'єктів критичної інфраструктури України.

"За всю діяльність не було жодного прецеденту обвинувачувати нас у будь-яких зломах або в порушенні цілісності автоматизованих систем у цій країні", - наголосив він.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Результати спільного дослідження Active Group та Experts Club щодо ставлення українців до країн Близького Сходу та Центральної Азії

У Києві презентовано оцінку громадської думки щодо діяльності українських органів влади та інститутів

Дві третини українців хочуть від держави поліпшення своєї поінформованості, майже три чверті - за військово-патріотичне виховання в садочках і школах - соцопитування

Дві третини українців підтримують довгострокове збільшення фінансування безпеки та оборони - соцопитування

Результати другого всеукраїнського рейтингу мистецьких закладів вищої освіти

Київська організація Червоного хреста звернулася до правоохоронних органів у зв'язку з порушеннями в Печерській організації після відповідного звернення на інформлінію - голова міськорганізації

Рух "Маніфест 42" звернувся до президента з пропозиціями щодо запобігання тиску правоохоронців на бізнес

Чисельність вовків в Україні різко зменшилася до 2 тисяч, необхідні законодавчі зміни для збереження популяції

Обстріли росіянами ХФТІ у 2022 р. мали на меті завдання шкоди атомному об'єкту, їх і кваліфіковано як екоцид

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА