16:22 05.03.2020

40% опитаних українців вважають, що жінки замало представлені в політиці

2 хв читати

Київ. 5 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Майже 40% опитаних українців вважають, що жінки замало представлені у вітчизняній політиці, 30-35% вважають, що вони недостатньо представлені в правоохоронних органах та науці, 26% - в армії, 19% - у бізнесі, на що частіше вказують саме респонденти жіночої статі.

Як свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" наприкінці лютого, майже третина українців вважає, що жінки забагато представлені в таких сферах, як медицина та освіта.

Близько половини опитаних згодні з твердженням, що в Україні на сьогодні бракує партії, що представляє інтереси жінок. Стільки ж переконані, що жінки недостатньо представлені в уряді, Верховній Раді та місцевій владі. Зі згаданими тезами частіше погоджувалися представники старшого покоління та жінки.

82% українців підтримують те, що жінки йдуть до політики, 12% дотримуються протилежної думки.

"Попри це, в питаннях лідерства та ухваленні зважених рішень відповіді розподілилися таким чином: більше ніж 40% опитаних переважно обирали середньозважену відповідь щодо того, кому краще, чоловікам чи жінкам, вдається займати лідерську позицію та приймати рішення. Натомість у порівнянні прямих відповідей перевагу респонденти все ж надавали чоловікам, особливо коли йшлося про сферу політики", - зазначають соціологи.

Водночас опитані найчастіше погоджувалися з тим, для ефективної роботи народним або місцевим депутатом стать не має особливого значення.

"Незважаючи на те, що відносна більшість погоджувалася, що ефективно виконувати обов'язки міського чи сільського голови, голови обласної державної адміністрації, міністра, прем'єр-міністра та президента України можуть і чоловіки, і жінки, все ж дещо частіше опитані зазначали, що ефективними тут будуть чоловіки", - наголосили соціологи.

Опитування проводила група "Рейтинг" 21-25 лютого 2020 року. Було опитано 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше ніж 2,2%.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Українські фармкомпанії пропонують створити коордгрупу із забезпечення ліками під час поширення коронавірусу

МОЗ співпрацює з приватними лабораторіями з діагностики коронавірусу - Кузін

"Сінево" передала Центру громадського здоров'я обладнання для діагностики Covid-19 методом ПЛР

Переважна більшість українців вважають, що найважливіше завдання жінок - турбота про дім і сім'ю, а чоловіків - заробляти гроші

Найбільш упізнаваними серед жінок-нардепів є Тимошенко та Королевська - опитування

В Україні дедалі частіше зброю використовують у побутових конфліктах і публічних місцях - експерти

Учасники акції протесту медиків #будьякНіна заявляють про закриття лікарень під виглядом медреформи

ДБР відкрило справу про тиск Джозефа Байдена на Шокіна - адвокат екс-генпрокурора

"Український кіберальянс" припинить діяльність в Україні до зняття обвинувачень із вибаченнями від СБУ за обшуки

"Український кіберальянс" припинить діяльність в Україні до зняття обвинувачень із вибаченнями від СБУ за обшуки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА