16:22 05.03.2020

40% опитаних українців вважають, що жінки замало представлені в політиці

2 хв читати

Київ. 5 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Майже 40% опитаних українців вважають, що жінки замало представлені у вітчизняній політиці, 30-35% вважають, що вони недостатньо представлені в правоохоронних органах та науці, 26% - в армії, 19% - у бізнесі, на що частіше вказують саме респонденти жіночої статі.

Як свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" наприкінці лютого, майже третина українців вважає, що жінки забагато представлені в таких сферах, як медицина та освіта.

Близько половини опитаних згодні з твердженням, що в Україні на сьогодні бракує партії, що представляє інтереси жінок. Стільки ж переконані, що жінки недостатньо представлені в уряді, Верховній Раді та місцевій владі. Зі згаданими тезами частіше погоджувалися представники старшого покоління та жінки.

82% українців підтримують те, що жінки йдуть до політики, 12% дотримуються протилежної думки.

"Попри це, в питаннях лідерства та ухваленні зважених рішень відповіді розподілилися таким чином: більше ніж 40% опитаних переважно обирали середньозважену відповідь щодо того, кому краще, чоловікам чи жінкам, вдається займати лідерську позицію та приймати рішення. Натомість у порівнянні прямих відповідей перевагу респонденти все ж надавали чоловікам, особливо коли йшлося про сферу політики", - зазначають соціологи.

Водночас опитані найчастіше погоджувалися з тим, для ефективної роботи народним або місцевим депутатом стать не має особливого значення.

"Незважаючи на те, що відносна більшість погоджувалася, що ефективно виконувати обов'язки міського чи сільського голови, голови обласної державної адміністрації, міністра, прем'єр-міністра та президента України можуть і чоловіки, і жінки, все ж дещо частіше опитані зазначали, що ефективними тут будуть чоловіки", - наголосили соціологи.

Опитування проводила група "Рейтинг" 21-25 лютого 2020 року. Було опитано 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше ніж 2,2%.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

UkraineInvest представив "інвестиційний путівник" із 60 об'єктами

Комісія з питань захисту бізнесу проведе засідання в жовтні-2020 - UkraineInvest

Результат місцевих виборів в Україні вплине на долю Кабміну і конституційного законопроекту щодо децентралізації - думка

Пандемія COVID-19 може вплинути на зниження явки на місцевих виборах і стати технологією зриву виборів на деяких виборчих дільницях - експерти

Експерти застерігають від маніпуляцій соціологією напередодні місцевих виборів в Україні

Галузь ВДЕ розраховує на виграш справи в КС про визнання неконституційними "зелених" тарифів

Нардеп Деркач знову стверджує про зовнішнє управління Україною з боку США і про пов'язану з цим корупцію

Труханов лідирує у виборчих перегонах за крісло мера Одеси - соцопитування КМІС

Адвокати Порошенка очікують активізації розслідування справ щодо "Ленінської кузні" та "Прямого" каналу

Технологія "виборчого туризму" може спотворити результати виборів в окремих громадах - голова КВУ Кошель

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА