16:47 05.03.2020

Переважна більшість українців вважають, що найважливіше завдання жінок - турбота про дім і сім'ю, а чоловіків - заробляти гроші

2 хв читати

Київ. 5 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Абсолютна більшість українців погоджуються з твердженням, що найважливіше завдання жінки - піклуватися про дім і сім'ю (83%), і що найважливіше завдання чоловіка - це заробляння грошей (75%).

Як свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" наприкінці лютого, 78% згодні з тим, що жінки частіше за чоловіків приймають рішення, керуючись емоціями.

67% згодні з тим, що неприпустимо, коли чоловіки плачуть (25% - не згодні). 68% згодні, що жінки мають менше свободи через сімейні зобов'язання (27% - не згодні).

З тезою, що жінки зацікавлені менше за чоловіків у обійманні відповідальних політичних посад, згодні 51% (не згодні 34%). З твердженням, що жінки не мають відповідних знань і навичок, щоб обіймати відповідальні посади в політиці, не згодні майже 2/3 опитаних, згодна - чверть.

На думку опитаних, найчастіше в їхній сім'ї (парі) жінка готує їжу (64%). Лише близько чверті зазначили, що ця роль у їхньому союзі поділена порівну. Обов'язки з виховання дітей і заняття господарськими справами також, на думку опитаних, покладені на жінок (52% і 43% відповідно).

Водночас щодо виховання дітей, на відміну від господарських справ, опитані дещо частіше зазначали, що ця роль поділена в їхній парі порівну.

Більше ніж половина опитаних вважають, що в їхній родині (парі) більше заробляє саме чоловік, 23% - такої думки про жінок, 17% - вважають, що обидва заробляють приблизно однаково.

"У динаміці з 2015 року спостерігається поступове зменшення кількості тих, хто вважає, що готуванням їжі, господарством і вихованням дітей частіше займається жінка. Незважаючи на це зростає кількість тих, хто вважає, що жінки мають більше вільного часу, керують у сім'ї та заробляють більше грошей", - зазначають соціологи.

При цьому вони зауважують, що про розподіл таких ролей як приготування їжі, заняття господарськими справами і виховання дітей, думки чоловіків не сильно відрізняються від думок жінок. Зате про керівництво в сім'ї та заробіток грошей спостерігається зовсім протилежне бачення цих ролей в обох статей.

Опитування проводила група "Рейтинг" 21-25 лютого 2020 року. Було опитано 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Похибка репрезентативності дослідження не більше ніж 2,2%.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

UkraineInvest представив "інвестиційний путівник" із 60 об'єктами

Комісія з питань захисту бізнесу проведе засідання в жовтні-2020 - UkraineInvest

Результат місцевих виборів в Україні вплине на долю Кабміну і конституційного законопроекту щодо децентралізації - думка

Пандемія COVID-19 може вплинути на зниження явки на місцевих виборах і стати технологією зриву виборів на деяких виборчих дільницях - експерти

Експерти застерігають від маніпуляцій соціологією напередодні місцевих виборів в Україні

Галузь ВДЕ розраховує на виграш справи в КС про визнання неконституційними "зелених" тарифів

Нардеп Деркач знову стверджує про зовнішнє управління Україною з боку США і про пов'язану з цим корупцію

Труханов лідирує у виборчих перегонах за крісло мера Одеси - соцопитування КМІС

Адвокати Порошенка очікують активізації розслідування справ щодо "Ленінської кузні" та "Прямого" каналу

Технологія "виборчого туризму" може спотворити результати виборів в окремих громадах - голова КВУ Кошель

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА