20:41 26.05.2020

Позапарламентські партії закликають Зеленського подати до ВР законопроект про можливість створення політичних союзів на місцевих виборах-2020

2 хв читати

Київ. 26 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Позапарламентські політичні партії підписали відкрите звернення до президента України Володимира Зеленського з вимогою подати до Верховної Ради як невідкладний законопроект про можливість створення політичних союзів на місцевих виборах у жовтні 2020 року.

"Пане президенте, Ви хотіли укрупнення роздроблених політичних сил? Ви казали, що хочете консолідації суспільства на демократичних засадах? То дайте людям можливість це зробити. Сотні непарламентських партій і громадських організацій готові розпочати об'єднавчі процеси, але виборче законодавство не дозволяє цього зробити", - зазначено в заяві, яку було оприлюднено у вівторок на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

Представник партії "Сила людей" Євген Лебедєв наголосив, що депутати від "Слуги народу" на виборах декларували одне, але реалізовувати почали інше. "Вони зовсім відірвалися від людей і від землі. Вони зараз ведуть країну в стан президентської монархії - це неприпустимо. Тому "Сила людей" і надалі виступатиме за об'єднання усіх альтернативних сил, малих партій або непарламентських партій. І ми вимагаємо від уряду, парламенту, президента дати можливість об'єднуватися. До того ж, президент просив укрупнюватися - дайте нам таку юридичну можливість", - зазначив він.

Член партії "ДемАльянс" Ольга Гвоздік переконана, що в нинішній ситуації замість партій, які справді хочуть займатися вирішенням проблем на місцях, до місцевих рад увійдуть "місцеві князьки, люди, наближені до олігархів, якісь недоброчесні забудовники та їхні представники".

Вона зазначила, що виборча застава, наприклад, у Києві буде в 5-6 разів вища, ніж на виборах у 2015 році, й додатково вводяться застави для маленьких міст, де їх раніше не було.

"Тож говорімо про можливості виборчих блоків, що треба повертатися від 5-відсоткового прохідного бар'єра до 3%, давайте говорити про зменшення виборчої застави", - закликала Гвоздік.

Це звернення підписали партії "Сила людей", "ДемАльянс", Громадянський рух "Хвиля", Патріотична партія України, "Національна платформа", Європейська партія України, "Україна соборна" та інші. Також його підтримала низка громадських організацій.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Корецький не має наміру звільнятися з ДБР і переконаний, що в більшості проваджень стосовно Порошенка немає перспективи

До ВР упевнено проходять 4 партії - соцопитування

Нардеп Деркач оприлюднив нові записи розмов із голосами, схожими на голоси Байдена й Порошенка, на тему подій у Криму

У Києві оприлюднено записи розмов із голосами, схожими на голоси Порошенка та Путіна

Слідство просить продовжити терміни попереднього розслідування у справі про призначення Семочка до 10 жовтня - адвокат Новіков

Закон про злодіїв у законі не матиме особливих позитивних наслідків, він недосконалий і ухвалений більше для піару - думка

Сьогодні Зеленському не довіряють 50% громадян - Балакірєва про результати соцопитування

Початкова сума хабаря за закриття справи проти Burisma та сім'ї Байденів становила $50 млн, - Кулик

Переважна більшість українців вважають, що знати Конституцію України треба, але лише 15% її знають - опитування

Більшість жителів України вважають себе європейцями - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА