12:34 05.06.2020

Оптимістичні й песимістичні настрої серед українців щодо ситуації в країні діляться приблизно порівну - опитування КМІС

2 хв читати

Київ. 5 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - 47,3% українців вважають, що Україна може і повільно, але перетворюється на сучасну розвинену країну, 46% вважають, що вона стагнує і не розвивається, життя стає все більш нестерпним.

Згідно з даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 26 до 30 квітня і презентованого на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна", 40,8% українців зазначають, що Україна як країна "зшивається" і йде шляхом об'єднання, 46,1% вважають, що Україна як країна розвалюється і йде до розколу.

43,7% опитаних зазначають, що для України найбільш важливим є незалежність і цілісність її кордонів, для 34,5% - на першому місці благополуччя її громадян. 29,6% найважливішим нині для України вважають перемогу у війні, 49,1% - розвиток економіки.

50,5% респондентів вважають, що Україна в майбутньому здобуде перемогу над Росією, 10,3% вважають, що в майбутньому Росія здобуде перемогу над Україною. 35,1% проти того, щоб для досягнення миру на Донбасі йти на поступки "Москві й сепаратистам", 48,8% вважають, що заради миру потрібно вести переговори з Росією і представниками "ДНР/ЛНР".

51,1% українців вважають, що учасники бойових дій є прикладом громадянського патріотизму і служіння країні, 24,1% вважають, що УБД часто відчувають себе вище законів та інших громадян країни. 28,7% вважають, що Україна тримається на націоналістах, 37,6% вважають, що "радикали і націоналісти" роблять усе для розвалу країни і не розуміють, як нею керувати.

55,5% вважають, що Україна в майбутньому перейде переважно на українську мову, 29,8% - що Україна має зробити російську мову другою державною. 27% респондентів вважають, що російська мова загрожує незалежності України, 48,8% вважають російську мову історичною спадщиною України, яку необхідно розвивати.

44,1% українців вважають, що Україна має змусити своїх громадян поважати мову, державні символи й національні традиції, 39,9% виступають за пошук нової об'єднувальної ідеології.

Опитування КМІС проводили з 26 до 30 квітня 2020 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Під час опитування проведено 1500 інтерв'ю.

Вибірка репрезентативна для дорослого населення України (віком 18 років і старше). До вибірки не входять території, тимчасово неконтрольовані владою України, - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2.6% для показників близьких до 50%, 2.2% - для показників близьких до 25%, 1,7% - для показників близьких до 10%, 1,1% - для показників близьких до 5%.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Слідство просить продовжити терміни попереднього розслідування у справі про призначення Семочка до 10 жовтня - адвокат Новіков

Закон про злодіїв у законі не матиме особливих позитивних наслідків, він недосконалий і ухвалений більше для піару - думка

Сьогодні Зеленському не довіряють 50% громадян - Балакірєва про результати соцопитування

Початкова сума хабаря за закриття справи проти Burisma та сім'ї Байденів становила $50 млн, - Кулик

Переважна більшість українців вважають, що знати Конституцію України треба, але лише 15% її знають - опитування

Більшість жителів України вважають себе європейцями - опитування

"Міроіл" вважає непрозорою закупівлю "Укрзалізницею" мастильних матеріалів і скаржитиметься до прокуратури

Виборча кампанія на місцевих виборах вже фактично розпочалася, - Черненко

Головне завдання "партії мерів" - дати бій "слугам народу" на місцевих виборах - думка

Інвестори в ВДЕ змушені будуть подати до суду на "ГарПок" через невиплату з "зеленого" тарифу - учасник ринку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА